Marta Gruszkiewicz z dwoma medalami Mistrzostw Polski!

0
3663

W dniach 25 -27 września Marta Gruszkiewicz, utalentowana zawodniczka UKS Sorga Zamość, startowała dwukrotnie w mistrzostwach Polski – kolejno w zapasach i w sumo. Co ciekawe, oba starty przyniosły jej medale. 

W piątek, 25 września Marta pojechała do Siedlec, aby zmierzyć się z rywalkami na zapaśniczej macie. Przywiozła stamtąd srebrny medal, co jest o tyle ważne, że nasza zawodniczka po raz pierwszy wystartowała w tej kategorii wiekowej, do tego w wyższej niż dotąd wadze do 50 kg (wcześniej startowała w kategoriach do 43 lub 46 kg). 

W pierwszej walce pokonała przed czasem, przez położenie na łopatki, Monikę Klepuszewską z Karlina przy stanie punktowym 12 do 2. W drugim pojedynku w podobny sposób rozprawiła się z Wiolettą Giers z Chełma prowadząc na punkty 6:1, zaś w trzecim przez poddanie zwyciężyła z Katarzyną Grzegorczyk  z Lublina. Jedynie w finale musiała uznać wyższość doświadczonej Klaudii Czyzio z Warszawy, chociaż po pierwszej rundzie prowadziła na punkty 4:2. 

W niedzielę nasza wojowniczka wystartowała z kolei, również w kategorii wagowej do 50 kg, w Mistrzostwach Polski Juniorek w Sumo, rozgrywanych w Myślenicach. Stoczyła tam cztery pojedynki, błyskawicznie wygrywając po kolei z Wirginią Roszek z Kobylina, Klaudią Dyszkiewicz z Pyrzyc, Gabrielą Warchoł z Lubziny i Justyną Komzą z Łodzi. Jak nietrudno się domyśleć, taki przebieg pojedynków dał jej złoto.

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Czytelnicza wyprawka dla przedszkolaka
Następny artykułMaraton filmowy z horrorami w zamojskim kinie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments