Uczeń I LO laureatem ogólnopolskiej olimpiady

1
485
Materiał nadesłany

Laureatem XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922, „O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” orgaznizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku został Marcin Sokołowski uczeń I LO w Zamościu. 

Zawody finałowe składały się z dziesięciu konkurencji: broń i barwa, eksponat, malarstwo historyczne, geografia, archiwalia,  literatura i poezja, pieśń, Warszawa na przełomie XIX i XX wieku. Zadaniem uczestników było wybranie pomnika historycznego i przedstawienie jego zawodnikom i komisji olimpiady. Uczestnik musiał wcielić się w role przewodnika. Do zadań uczestników należało także napisanie pracy na temat losów przodków podczas działań wojennych związanych z odzyskaniem przez Polskę wolności. Marcin  uzyskał maksymalną ilość punktów w konkurencjach archiwalia, eksponat i oprowadzanie i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz tytuł laureata olimpiady. Dyplom odebrał z rąk Ministra Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Pana Jana Kasprzyka.

„Atmosfera olimpiady była niesamowita, było to prawdziwe spotkanie z żywą historią, czas wymiany poglądów i ciekawych oraz ożywionych polemik, a także szansa spotkania powszechnie uznanych autorytetów w dziedzinie historii najnowszej. Swą wiedzą podzielił się z nami między innymi profesor Grzegorz Nowik, zaś pracownicy Muzeum zaprezentowali nam wiele nieznanych pamiątek z życia i działalności Marszałka Piłsudskiego. Miałem również okazję poznać wielu innych fascynatów historii z całej Polski i zawrzeć ciekawe znajomości”- mówił Marcin Sokołowski 

 

Materiał nadesłany

 

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
AGA

Masakra. Kobieto gdzie ty chodziłaś do szkoły. Muzeum Józefa Piłsudzkiego w Sulejówku