Mieszkańcy Zamościa za śmieci zapłacą według zużycia wody.

3
2607
GAIA

Głosami 9 radnych, Rada Miasta Zamość przyjęła wczoraj uchwałę dotyczącą zmiany stawki i sposobu naliczania opłat za odbiór odpadów. Od nowego roku opłata za śmieci w Zamościu będzie zależeć od ilości zużytej wody w gospodarstwie domowym.

Obecnie mieszkańcy miasta za odbiór odpadów płacą 16 zł od osoby (jeżeli odpady komunalne są zbierane w sposób selektywny) i 32 zł (gdy śmieci nie są segregowane). Stawki te obowiązują od stycznia 2020 r. 

Wedle przyjętej wczoraj uchwały od 1 stycznia 2021 roku mieszkańcy miasta zapłacą za gospodarowanie odpadami komunalnymi 7 zł miesięcznie za 1 m3 zużytej wody z danej nieruchomości, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny oraz 14 zł miesięcznie za 1m3 zużytej wody z danej nieruchomości, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane w sposób selektywny.

„Za” przyjęciem nowej stawki i metody opowiedziało się 9 radnych: Błażewicz Piotr, Fugiel Jolanta, Godzisz Ireneusz, Josik Franciszek, Kitka Szczepan, Matwiejczuk Jan Wojciech, Pawlik Adam, Szpatuśko Andrzej, Walewander Marek. 

„Przeciw” było 7: Ćwik Sławomir, Kudela Marek, Lizut Tadeusz, Małysz Piotr, Podgórski Grzegorz, Wojtak Zdzisław, Zwolak Rafał.

Od głosu wstrzymało się 5 radnych: Klimczuk Agnieszka, Kupczyk Janusz, Nowakowski Wiesław, Sowa Krzysztof, Stręciwilk- Gościcka Maria.

2 radnych było nieobecnych na głosowaniu: Zagdański Dariusz, Zawiślak Monika.

Przypomnijmy, że podczas konsultacji społecznych dotyczących wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które Urząd Miasta przeprowadził na początku tego roku, mieszkańcy w większości opowiedzieli się za sposobem naliczania opłat od osoby – czyli tej, która obowiązuje obecnie.

 

- reklama-
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
yebac radnych

Czyli PODWYŻKA i chamskie rozliczanie od widzimisię urzędasa. A co z wodą do podlewania, może też będzie wliczana do kosztu śmieci? Wychodzi na to, że trzeba być brudasem, bo przy stawce 7 zł, bo aby wyjść na zero to zużycie na osobę to niecałe 2,3 m3. Obyście ze stołków pospadali złodzieje i nieroby.

nicko
Reply to  yebac radnych

szykują sobie podwyżki w następnym roku szok, ale to tylko niecałe trzy lata

Piotr

Przecież to jest chore. Będziemy płacić więcej za śmieci tylko dlatego, że dbamy o higienę 🙁