Zamość – Twierdza otwarta dla harcerzy!

0
512
GAIA

Pod takim hasłem odbył się w miniony weekend Zlot Chorągwi Lubelskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Częściowo zdalnie, czyli w miejscu zamieszkania prawie 200 młodych ludzi w szarych i zielonych mundurach odkrywało historię i ciekawostki naszego miasta. Każda grupa wiekowa sięgała do innych źródeł. Zuchy poznawały tajemnice ogrodu zoologicznego, harcerze pochylali się nad smutnym losem Dzieci Zamojszczyzny, harcerze starsi śledzili losy znanych mieszkańców Zamościa, a wędrownicy rozprawiali się z czarownicami i duchami grasującymi po zamojskich podcieniach.

Nie zabrakło też harcerskiego ogniska z gawędą druha Jana, degustacji regionalnych potraw i zagadek logicznych związanych z naszym miastem.

Zwieńczeniem zlotu była niedzielna msza harcerska w kościele św. Katarzyny oraz apel podsumowujący 3-dniowe zmagania patroli.

Organizatorami zlotu były Komenda Chorągwi Lubelskiej ZHP oraz Hufiec ZHP Zamość. Przedsięwzięcie nie mogło odbyć się bez wsparcia partnerów: Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera oraz Stowarzyszenia „Turystyka z Pasją”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Zamościa- pana Andrzeja Wnuka.

Czuwaj!

Komenda Zlotu Chorągwi Lubelskiej ZHP 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments