W czasie skręcania został oślepiony przez słońce

0
1274
GAIA

Oślepiony słońcem kierujący samochodem marki Peugeot skręcając w lewo zderzył się z jadącym z przeciwka fiatem. Po tym pomocy medycznej potrzebowali pasażer osobówki i kierowca fiata. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do zdarzenia doszło w Krasnobrodzie na ulicy Sanatoryjnej. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący osobowym samochodem marki Peugeot jechał od Zamościa w kierunku Krasnobrodu. Skręcając w lewo zderzył się z jadącym z przeciwka fiatem typu bus. Jak powiedział 46-letni mieszkaniec gminy Łabunie, który kierował osobówką w czasie skręcania został oślepiony przez słońce i nie zauważył jadącego busa.

Po zderzeniu samochodów dwie osoby zostały przewiezione do szpitala – 33-letni pasażer samochodu osobowego oraz 32-letni kierowca fiata. Na szczęście badania w placówce służby zdrowia wykazały, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie odnieśli obrażeń. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierujący samochodem marki Peugeot otrzymał mandat karny.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze. W przypadku wykonywania manewrów zawsze należy wcześniej upewnić się, czy można je wykonać bezpiecznie. Ograniczać widoczność mogą różne czynniki między innymi słońce, czy też przeszkoda na drodze. Dlatego też jeśli nie ma pewności co do bezpiecznego wykonania manewru zawsze należy poczekać i zdecydować się na jego wykonanie dopiero mając pewność, że nie stworzy to zagrożenia dla nas i innych uczestników ruchu.

Starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments