Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej

1
2036
fot. policja
GAIA

20-latek i jego znajomy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Z narkotykami wpadli podczas kontroli drogowej. Policjanci odnaleźli je zarówno przy mężczyznach, jak i w oplu, którym się poruszali. Za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wytłumaczą się przed sądem.

Policjanci ze Szczebrzeszyna podczas nocnego patrolu z wtorku na środę zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem.

Nerwowe zachowanie 20-letniego kierowcy oraz pasażera wzbudziło podejrzenia mundurowych. Postanowili więc sprawdzić, czy nie posiadają substancji zabronionych. Nie pomylili się, zarówno u kierowcy, jak i 23-letniego pasażera odnaleźli susz roślinny, białą krystaliczną substancję, tabletki oraz pomarańczowy proszek. Środki odurzające ukryte były także w samochodzie 20-latka. – relacjonuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik zamojskiej komendy policji.

Mundurowi zabezpieczyli odnalezione substancje. W komendzie przeprowadzono badanie narkotesterem. Okazało się, że susz roślinny to marihuana. Z zabezpieczonej przez policjantów marihuany można byłoby wykonać ponad 70 porcji tego narkotyku. Wszystkie substancje zostaną poddane szczegółowym badaniom, które określą dokładny ich skład.

Obaj mężczyźni, mieszkańcy gminy Sułów, zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. 

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło 

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nikodem D.

Ile to jest 70 porcji narkotyku? Łyżeczką to mierzą czy jak? Nie ma o czym pisać tam u was? Żadnych przekrętów w starostwie, gminie? Żaden polityk nic nie ukradł?