Przed nami X Zamojski Festiwal Książki [PROGRAM]

0
488
GAIA

W dniach 24 – 26 września 2020 roku, w Książnicy Zamojskiej oraz w przestrzeni Starego Miasta w Zamościu odbędzie się X Zamojski Festiwal Książki ph. Książka drogą do wyobraźni.

Program przewiduje szereg ciekawych przedsięwzięć – wykłady o tematyce historycznej (dra Jacka Feduszki i dra Przemysława Gawrona), spotkania z pisarzami (m.in. Katarzyną Bondą, Piotrem Szewcem, Moniką Rebizant-Siwiło). Swój udział (w formie online) zapowiedział również Waldemar Barwiński, zamościanin, aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie, który interpretował będzie prozę Piotra Szewca.

Nie zabraknie również wydarzeń kierowanych do młodego odbiorcy; o swojej twórczości wydanej w serii Księgi Roztoczańskich Krasnali rozmawiać będzie i przeprowadzi warsztaty plastyczne autorka książek dla dzieci, malarka i ilustratorka Lusia Ogińska. Młodzież z całą pewnością zainteresują zajęcia warsztatowe prowadzone z wykorzystaniem nowych technologii przez Karola Baranowskiego oraz spotkanie autorskie z pisarką, youtuberką, podróżniczką Marią Krasowską.

Gościem Festiwalu będzie także dziennikarz, działacz społeczny, pasjonat sportu i kolejnictwa Robert Marchwiany.

W ostatnim dniu obecnej edycji tego wydarzenia zapraszamy na Galę Dziesięciolecia, podczas której wręczone zostaną Karty Honorowego Czytelnika, wyróżnienia dla osób i instytucji prowadzących efektywne rzecznictwo na rzecz rozwoju biblioteki oraz nagrody dla najaktywniejszych czytelników. Dopełnieniem tego dnia będzie koncert piosenki literackiej w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów.

Wydarzeniem towarzyszącym spotkaniom, warsztatom i koncertom będzie wystawa plastyczna Droga do kultury, a na wszystkich miłośników czytania, na Rynku Wodnym w Zamościu czekać będzie Czytelnia pod chmurką, gdzie poprowadzimy kiermasz starej książki oraz zbiórkę książek już przeczytanych. Najmłodszych zapraszamy do Strefy Małego Czytelnika, w której spotkamy również chodzącą maskotkę promującą festiwalowy program.

Organizatorem Festiwalu, odbywającego się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka oraz Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, jest Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu. Festiwal dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!” 

materiał nadesłany

plakat 10 zfk Przed nami X Zamojski Festiwal Książki [PROGRAM]

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments