W jaki sposób dobrać odpowiedni materac ortopedyczny?

0
487
happy young woman laughing and jumping on the bed in the morning at home

 

Dobór właściwego materaca nie należy do łatwy zadań, a liczba czynników, jakie należy uwzględnić przy okazji przeglądania kolejnych ofert, może wydawać się na początku przytłaczająca. Trudność jest o tyle większa, gdy należy uwzględnić potrzeby osoby wymagającej materaca specjalistycznego. Może on być konieczny podczas rehabilitacji lub w trakcie przewlekłego leczenia np. w specjalistycznej klinice. Rodzina materacy ortopedycznych jest jednak na tyle duża, że ciężko wybrać jeden konkretny model. Co zatem warto brać pod uwagę przy okazji ich wyboru? Sprawdź, w jaki sposób dobierać materace ortopedyczne i jakie osoby powinny być zainteresowane jego zakupem.

W jakiej sytuacji sprawdzi się materac ortopedyczny?

Podobnie jak każdy materac, tak i ten ortopedyczny powinien zapewnić podparcie dla kręgosłupa na całej jego długości, co pozwoli na komfortowy sen, odpoczynek i regenerację mięśni po wyjątkowo aktywnym dniu. Choć zadanie jest teoretycznie to samo, to jego poszczególne aspekty już takie nie są. Przede wszystkim osoba wymagająca materaca ortopedycznego, cierpi na jakąś przewlekłą chorobę kręgosłupa lub z jakiegoś względu nie może się samodzielnie poruszać. Przyczyn może być wiele, jednak efekt jest prawie zawsze ten sam – konieczność długotrwałego przebywania w pozycji leżącej, co dla wielu może być uciążliwe.

Dlatego materac ortopedyczny to konstrukcja, która w pełni została dostosowana do potrzeb osób chorych. Dzięki zastosowaniu wysokoelastycznych pianek, nawet długie leżenie na takim materacu nie powoduje odleżyn, które są zmorą pacjentów szpitali, specjalistycznych klinik czy osób odbywających rehabilitację w domu. Specjalna konstrukcja pozwala na doskonałe dostosowanie się do ciała użytkownika, zapewniając właściwe podparcie kręgosłupowi podczas całego czasu trwania snu. Tego typu konstrukcja doskonale pasuje również do łóżek ortopedycznych, które cechują się skomplikowaną budową stelaża.

materac ortopedyczny W jaki sposób dobrać odpowiedni materac ortopedyczny?
Rear view mixed race woman awaken in modern bedroom stretched raised arms smiles enjoy new day look out the window. Comfortable bed, orthopaedic mattress, fresh bedding for healthy night sleep concept

Budowa materaca ortopedycznego – z czego składają się te dobre?

Czymś, co wyróżnia materac ortopedycznych na tle innych podobnych konstrukcji jest materiał, z jakiego zostało wykonane jego wypełnienie. Przede wszystkim musi być ono elastyczne, by odpoczynek czy długotrwałe przebywanie w jednej pozycji było komfortowe i nie powodowało dalszych urazów. Dlatego materacami ortopedycznymi często zostają konstrukcje piankowe, jak choćby te marki SleepMed. Dzięki zastosowaniu kilku rodzajów pianek, w tym wysoko- i termoelastycznych, a także tych lateksowych, przyjaznych dla alergików, materace te idealnie sprawdzą się, jako jedno z istotniejszych narzędzi potrzebnych przy rehabilitacji.

Innym aspektem przemawiającym za materacem piankowym, jako tym ortopedycznym, jest wysoka elastyczność pianki, która idealnie pasuje do łóżek specjalistycznych. Często mają one możliwość regulacji kąta zagłówka, dlatego materac do zadań specjalnych musi być również odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Przy okazji wyboru materaca ortopedycznego warto zdecydować się również na dobór dodatków, a jednym z nich jest poduszka. O tym, jak wiele może dać poduszka ortopedyczna, można przeczytać w artykule: Poduszka ortopedyczna – 7 zalet, o których musisz wiedzieć!

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments