Volkswagenem w forda mając ponad 3,5 promila

0
455
policja
- reklama-

43-latek wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Następnie uderzył w forda i zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Poszkodowany w zdarzeniu kierowca forda z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia oraz apelują o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12 w miejscowości Smólsko Duże. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 43-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, który kierował volkswagenem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w forda, a następnie zjechał do przydrożnego rowu.

Tuż po zdarzeniu, tą trasą jechali policjanci z Komisariatu Policji w Józefowie. Widząc zdarzenie natychmiast zatrzymali się, by udzielić pomocy uczestnikom zdarzenia. Na widok umundurowanego policjanta 43 letni kierowca volkswagena próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Dyżurny na miejsce skierował policjantów wydziału ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy grupy dochodzeniowo-śledczej biłgorajskiej komendy, którzy wykonywali dalsze czynności.

Jak wykazało przeprowadzone na miejscu zdarzenia badanie, 43-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. 44 letni mieszkaniec Zamościa, który kierował fordem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy.

Obecnie trwa ustalanie i wyjaśnianie dokładnych okoliczności zdarzenia.

Przypominamy: każda ilość wypitego alkoholu nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm. Zdecydowanie zmienia się zdolność oceny sytuacji, a czas reakcji wydłuża się. Wsiadając za kierownicę po alkoholu stanowimy śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko swojego ale też innych użytkowników drogi.

KPP Biłgoraj

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments