Niewybuch w lesie

0
484
policja
- reklama-

Mężczyzna zbierający w lesie grzyby odnalazł granat. Natychmiast o znalezisku powiadomił policjantów. Mundurowi zabezpieczają teren do czasu przybycia patrolu saperskiego, który zneutralizuje zagrożenie.

 

Wczoraj dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o granacie odnalezionym w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Kosobudy. Odnalazł go będący na grzybobraniu mężczyzna. Natychmiast powiadomił policjantów i wskazał mundurowym miejsce, gdzie odnalazł niewybuch, który w ziemi zalegał prawdopodobnie od czasów II Wojny Światowej.

   Policjanci ze Zwierzyńca zabezpieczyli teren tak, aby osoby zaciekawione nie zbliżały się do znaleziska, które pomimo upływu czasu w dalszym ciągu może stanowić zagrożenie. Powiadomiono także wojskowy patrol rozminowania saperskiego, który zajmie się zneutralizowaniem zagrożenia.   

   Pamiętajmy, że odnalezione niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich dotykać, przenosić, czy też próbować rozbrajać. Miejsce należy zabezpieczyć a o znalezisku natychmiast powiadomić Policję.

KMP Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments