Toyoty zamiast Suzuki. Zamojski WORD wymienia samochody egzaminacyjne

0
2347
zamojski WORD wymienia samochody egzaminacyjne. Od października kandydaci na kierowców zdawać będą na Toyotach Yaris. Fot. Marcin Kulig/Fabebook

W ostatnich latach egzaminy na prawo jazdy kategorii B w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu przeprowadzane były na samochodach marki Suzuki Baleno. Ale niebawem to się zmieni. Od października po zamojskich ulicach jeździć będą samochody egzaminacyjne marki Toyota Yaris.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu w wyniku przetargu nieograniczonego zakupił 7 samochodów osobowych marki Toyota Yaris, za kwotę 338 800,00 zł. 

W odpowiedzi na ogłoszenie w sprawie zakupu samochodów osobowych zgłosił się tylko jeden oferent tj. SACAR J. Cerna, Z. Cerny , Spółka Jawna, Al. Jana Pawła II 51, 37-450 Stalowa Wola. Oferta złożona w odpowiedzi na ogłoszenie spełniała wymogi określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz ustawie Prawo Zamówień Publicznych, co było podstawą wyboru oferty. – informuje Marcin Kulig, Dyrektor WORD w Zamościu.

Obecnie podczas egzaminów na prawo jazdy kategorii B, kandydaci na kierowców jeżdżą samochodami marki Suzuki Baleno. Zamojski WORD dysponuje obecnie 8 pojazdami tej marki. Egzaminy samochodami Toyota Yaris przeprowadzane będą od 2 października tego roku. Z dniem 30 wrzenia br. zostaną wycofane z egzaminowania wszystkie pojazdy Suzuki Baleno w związku z upływem terminu umowy wynajmu tych pojazdów.

Do tej zmiany dostosować się będą musiały także ośrodki szkolenia kierowców z Zamościa i regionu. Choć szkoły jazdy nie mają obowiązku zmiany swoich aut na takie, jakimi dysponuje aktualnie WORD, to wiele z nich, z uwagi na komfort swoich kursantów oraz rosnącą konkurencję, chcąc nie chcąc, decyduje się na wymianę taboru.

Spośród zamojskich szkół nauki jazdy, w auta marki Toyota Yaris zaopatrzyła się już “Dobra Szkoła”.

Od zeszłego tygodnia jesteśmy w posiadaniu 4 samochodów marki Toyota Yaris. Obecnie czekamy na kolejne. Wciąż prowadzimy także naukę autami Suzuki Baleno. Kursantom, który wyrażą taką chęć, oferujemy także wypożyczenie na egzamin w Wordzie, samochodu Suzuki Baleno. – zapowiada Andrzej Trusek, właściciel “Dobrej Szkoły”.

Poprzedni artykułKoncert Łukasza Jemioły pt. „Poezje Marka Grechuty”
Następny artykułAplikowanie do Wojska Polskiego przez Internet
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments