Miasto Zamość zwyciężyło w konkursie „Samorząd przyjazny energii”

0
288

Zakończono szóstą edycję konkursu „Samorząd przyjazny energii”. Konkurs był skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które w 2019 r. zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, ochroną środowiska rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Laureatami została:

-Gmina Książ Wlkp. – obszar działania Enea Operator,

-Gmina Przykona – obszar działania Energa-Operator,

-Miasto Stołeczne Warszawa – Biuro Infrastruktury – obszar działania innogy Stoen Operator,

-Miasto Zamość – obszar działania PGE Dystrybucja,

-Gmina Siechnice – obszar działania Tauron Dystrybucja,

-Gmina Żukowo – obszar działania Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Zwycięzcy otrzymali granty w wysokości 15 tys zł,  tytuł „Samorząd przyjazny energii” i pamiątkowe statuetki. Jury doceniło Zamość za „sprawną realizację modernizacji systemu oświetlenia ulicznego na terenie miasta poprzez wymianę słupów i opraw oświetlenia ulicznego na nowe w technologii ledowej, przez co zmniejszyło się zużycie energii elektrycznej oraz koszty związane z utrzymaniem oświetlenia na terenie miasta. Władze Miasta realizowały projekty wpływające przede wszystkim na poprawę nisko-emisyjności poprzez ograniczanie CO2. Miasto od pięciu lat w ramach działań naprawczych dofinansowuje z własnych środków wymianę starych pieców przez mieszkańców, co wpływa na znaczne zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza”.

oswietlenie uliczne Miasto Zamość zwyciężyło w konkursie „Samorząd przyjazny energii                             Źródło: konkurs.ptpiree

 

Poprzedni artykuł31-latek kierując fordem uderzył w betonowy przepust
Następny artykułKolizja z udziałem nietrzeźwego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments