31-latek kierując fordem uderzył w betonowy przepust

0
549
KMP ZAMOSC

31-latek kierując fordem w Kornelówce zjechał z drogi i  . W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Będąc w takim stanie przewoził czworo pasażerów, troje z nich po wypadku trafiło do szpitala. Hospitalizacji wymagał również kierujący fordem. Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o trzeźwość oraz rozsądek na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj kilka minut po godzinie 20:00 w Kornelówce (gmina Sitno). Powiadomieni o zdarzeniu policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący fordem na prostym odcinku drogi jadąc od Miączyna w kierunku m. Czołki nagle stracił panowanie nad pojazdem zjechał na prawe pobocze i uderzył w betonowy przepust znajdujący się we wjeździe do posesji.

Za kierownicą auta siedział 31-latek z gm. Sitno, razem z nim podróżowało cztery osoby. Po wypadku do szpitala załogi karetek pogotowia przewiozły kierowcę oraz troje pasażerów w wieku 18, 20 i 27 lat. Po wykonanych badaniach okazało się, że 31-latek oraz 27-letni pasażer doznali obrażeń wymagających dalszej hospitalizacji, natomiast pozostała dwójka pasażerów ze zdarzenia wyszła jedynie z niegroźnymi potłuczeniami.

Prawdopodobnie przyczyną wypadku była nadmierna prędkość z jaką poruszał się 31-latek, niedostosowana do warunków drogowych. Na zachowanie kierowcy miał również wpływ stan, w jakim się znajdował. Wykonane przez policjantów badanie trzeźwości wykazało, że kierujący fordem w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu, nietrzeźwi byli także pasażerowie.

Szczegółowy przebieg i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o rozsądek na drodze. Spowodowanie wypadku drogowego poprzez naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym w czasie, którego inna osoba odnosi obrażenia ciała zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Surowsza odpowiedzialność grozi kierowcy, który spowodował wypadek będąc w stanie nietrzeźwości. W takiej sytuacji kierowca musi liczyć się także z orzeczeniem przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Poza tym nietrzeźwy kierowca to zagrożenie na drodze. Przez jego nieodpowiedzialne zachowanie on sam, przewożeni pasażerowie, jak też inne osoby mogą stracić życie.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

68 174184 31-latek kierując fordem uderzył w betonowy przepust

Poprzedni artykułJuż dziś XXXIV Zamojskie Spotkanie z Fotografią
Następny artykułMiasto Zamość zwyciężyło w konkursie „Samorząd przyjazny energii”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments