Granaty przerwały spacer 64-latki

0
1437

Nietypowe znalezisko przerwało spacer 64-latki z gm. Zamość. Kobieta wyszła na pole w pobliżu swojej posesji i w odległości około 200 metrów od zabudowań natknęła się na granaty z czasów II Wojny Światowej. Funkcjonariusze pilnowali znaleziska do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Wojskowi saperzy z Chełma, którzy przybyli zneutralizować zagrożenie łącznie odnaleźli i zabezpieczyli 16 grantów ręcznych.

Wczoraj rano dyżurny został powiadomiony o granatach odnalezionych przez  64-letnią kobietę. 3 granaty z czasów II Wojny Światowej zauważyła mieszkanka gm. Zamość podczas spaceru z psem w niedalekiej odległości od swojej posesji. Granaty zostały prawdopodobnie wypłukane z ziemi przez padający na początku września deszcz. Znajdowały sie około 200 metów od zabudowań.

Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczyli teren odnalezienia granatów do czasu przyjazdu saperów. Zgłoszenie uświadamia nam, że pomimo upływu wielu lat nadal możemy natknąć się na niebezpieczne pozostałości po czasach wojny.

Na miejsce przybył wojskowy patrol saperski z Chełma w celu zneutralizowania zagrożenia. Okazało się, że granatów było znacznie więcej. Łącznie saprerzy odnaleźli i zabezpieczyli 16 granatów ręcznych, które następnie zostaną przez nich zneutralizowane.

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. O ich odnalezieniu należy natychmiast poinformować Policję, a samo miejsce zabezpieczyć, tak aby osoby nieświadome zagrożenia lub zaciekawione znaleziskiem nie podchodziły zbyt blisko i nie narażały się na niebezpieczeństwo.

K.S.

Źródło: KMP Zamość

68 174135 Granaty przerwały spacer 64-latki 68 174136 m Granaty przerwały spacer 64-latki 68 174137 m Granaty przerwały spacer 64-latki

Poprzedni artykułMemoriał dla biało-zielonych
Następny artykułKolejne zderzenie 3 aut na Lwowskiej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments