W terenie zabudowanym pędził 120 km/h

0
373
Źródło:policja
GAIA

Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego podczas ostatniego weekendu tegorocznych wakacji szczególną uwagę zwracali na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy po drogach powiatu zamojskiego. Okazuje się, że niestety nie wszyscy reagują na apele o przestrzeganie prędkości. Kierujący, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h na kilka miesięcy pożegnali się z uprawnieniami. Niechlubny rekordzista na liczniku audi miał 120 km/h. 44-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy. Apelujemy o rozwagę na drodze.

 

Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. W ostatni weekend wakacji skupili się na tym, aby każdy bezpiecznie wrócił z wypoczynku do domu. Szczególną uwagę zwracali na kierowców, którzy jeżdżąc zbyt szybko znacznie przekroczyli obowiązujące ograniczenia prędkości.  

   Podczas jednej z takich kontroli w Zamościu na ul. Legionów policjanci zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód osobowy. Pomiar radarem wykazał, że kierowca audi w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 120 km/h. Policjanci przerwali tą niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 44-latek z powiatu tomaszowskiego. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat, a na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych. Stracił także uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Podobne konsekwencje zbyt szybkiej jazdy poniósł 28-latek z powiatu parczewskiego. Przejeżdżając przez m. Rozłopy na liczniku swojego audi miał 118 km/h.

   To nie jedyni zatrzymani przez mundurowych do kontroli drogowej kierowcy, których czeka 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. W miniony weekend policjanci z zamojskiego ruchu drogowego zatrzymali także 5 innych miłośników szybkiej jazdy. Każdy z nich w obszarze zabudowanym jechał ponad 100 km/h. Ponieśli oni konsekwencję prawne nieprzestrzegania obowiązujących przepisów mówiących o dozwolonej prędkość. Powyższe działania w większości przypadków to elekt pracy funkcjonariuszy wchodzących w skład zamojskiej grupy speed.

   Policjanci ponawiają apel o rozsądek za kierownicą oraz poruszanie się z prędkością dostosowaną do obowiązujących przepisów, własnych umiejętności oraz panujących na drodze warunków. Każdy kierowca powinien pamiętać, że jadąc zbyt szybko może nie mieć czasu na bezpieczną reakcję.

KMP Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments