W terenie zabudowanym pędził 120 km/h

0
380
Źródło:policja

Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego podczas ostatniego weekendu tegorocznych wakacji szczególną uwagę zwracali na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy po drogach powiatu zamojskiego. Okazuje się, że niestety nie wszyscy reagują na apele o przestrzeganie prędkości. Kierujący, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h na kilka miesięcy pożegnali się z uprawnieniami. Niechlubny rekordzista na liczniku audi miał 120 km/h. 44-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy. Apelujemy o rozwagę na drodze.

 

Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. W ostatni weekend wakacji skupili się na tym, aby każdy bezpiecznie wrócił z wypoczynku do domu. Szczególną uwagę zwracali na kierowców, którzy jeżdżąc zbyt szybko znacznie przekroczyli obowiązujące ograniczenia prędkości.  

   Podczas jednej z takich kontroli w Zamościu na ul. Legionów policjanci zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód osobowy. Pomiar radarem wykazał, że kierowca audi w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 120 km/h. Policjanci przerwali tą niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 44-latek z powiatu tomaszowskiego. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat, a na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych. Stracił także uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Podobne konsekwencje zbyt szybkiej jazdy poniósł 28-latek z powiatu parczewskiego. Przejeżdżając przez m. Rozłopy na liczniku swojego audi miał 118 km/h.

   To nie jedyni zatrzymani przez mundurowych do kontroli drogowej kierowcy, których czeka 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. W miniony weekend policjanci z zamojskiego ruchu drogowego zatrzymali także 5 innych miłośników szybkiej jazdy. Każdy z nich w obszarze zabudowanym jechał ponad 100 km/h. Ponieśli oni konsekwencję prawne nieprzestrzegania obowiązujących przepisów mówiących o dozwolonej prędkość. Powyższe działania w większości przypadków to elekt pracy funkcjonariuszy wchodzących w skład zamojskiej grupy speed.

   Policjanci ponawiają apel o rozsądek za kierownicą oraz poruszanie się z prędkością dostosowaną do obowiązujących przepisów, własnych umiejętności oraz panujących na drodze warunków. Każdy kierowca powinien pamiętać, że jadąc zbyt szybko może nie mieć czasu na bezpieczną reakcję.

KMP Zamość

Poprzedni artykułZagłosuj na projekt ,,Remont i modernizacja hali sportowej wraz z zapleczem w OSiR Zamość”
Następny artykułDzisiejszy spektakl „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki” przeniesiony do Hali OSIR
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments