Dzisiejszy spektakl „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki” przeniesiony do Hali OSIR

0
156
ZDK

„Przypadki doktora Bonifacego Trąbki” jest to spektakl w wykonaniu Teatru Baja Pomorskiego w Toruniu. Zamojski Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku 3+.

Wstęp wolny. Spektakl przeniesiony z uwagi na warunki atmosferyczne. Darmowe wejściówki oraz oświadczenia o stanie zdrowia dostępne godzinę przed spektaklem.

Opis spektaklu
„Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki” są próbą oswojenia dzieci z wizytą w gabinecie lekarskim. Razem z kukułką, sową z rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie – między innymi gabinet zabiegowy, gdzie można założyć opatrunek na chorą nogę, pracownię EKG, gdzie razem z przestraszoną myszką można zobaczyć, na czym polega badanie serca, laryngologa, który zbada słuch kukułki, gabinet RTG  czy gabinet USG prowadzony przez dwa chomiki.

Dzieci mogą zobaczyć, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie. Dzięki temu wizyty u lekarza nie będą dla małych pacjentów tak stresujące i trudne.

Całość spektaklu utrzymana jest w konwencji teatru lalek, planu żywego, a także konwencji komiksowej. Opracowaniem plastycznym zajął się Dariusz Żejmo. Muzykę graną na żywo skomponował kierownik muzyczny Teatru „Baj Pomorski” – Krzysztof Zaremba. Część lalek zaprojektowała sama autorka tekstu dr Anna Rumianek – internista i pulmonolog na co dzień pracująca w toruńskim szpitalu wojewódzkim. Pomysły na rozwiązania scenograficzne, kostiumy i lalki mieli aktorzy, którzy według wierszy autorki napisali scenariusz i przenieśli leśne przypadki Doktora Bonifacego Trąbki na scenę.

Spektakl realizowany w ramach projektu „Za Horyzont Wyobraźni”.

 

Źródło:ZDK

 

Poprzedni artykułW terenie zabudowanym pędził 120 km/h
Następny artykułProjekt dla osób, które planują rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments