Ćwiczenia WOT nad zalewem w Nieliszu

0
847
WOT

29 – 30 sierpnia 2020 r. w Nieliszu odbyły się ćwiczenia na wypadek wystąpienia szkwału. Ćwiczenia odbyły się z udziałem Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz żołnierzy WOT.

 

Ćwiczenia zakładały wystąpienie w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych silnego szkwału na zbiorniku wodnym w Nieliszu, w wyniku którego zostały poszkodowane osoby pływające kajakami i łodziami. Wiele jednostek wodnych zostało wywróconych, a znajdujące się w nich osoby znalazły się w wodzie. Głównym celem szkolenia było doskonalenie współpracy z Policją, Strażą Pożarną (PSP, OSP) oraz WOPR, a także z gminnym i powiatowym centrum zarządzania. Ponadto żołnierze OT z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej pokazały możliwości swojego działania w określonej sytuacji kryzysowej oraz doskonalili umiejętności takie jak: poszukiwanie osób zaginionych, udzielanie pierwszej pomocy medycznej, segregacji medycznej oraz transportu medycznego do odpowiedniego poziomu zabezpieczenia medycznego, czy też budowy stanowiska dowodzenia akcją. Dodatkowo szkolili się z prawidłowego wykorzystywania sprzętu będącego w dyspozycji innych służb np. łodzie ratownicze.

Tego typu ćwiczenia są doskonałą okazją do realizacji współpracy między WOT
a innymi służbami w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej. Możemy się od siebie wiele nauczyć. Nasze wspólne szkolenia to okazja do poznania własnych możliwości – ludzi, sprzętu. Dla nas szkolenie się z innymi służbami jest bardzo ważne, gdyż w momencie wystąpienia prawdziwej sytuacji kryzysowej wiemy że możemy na sobie nawzajem polegać, wiemy jak działać, że mamy wypracowany system wspólnego działania” – powiedział dowódca kompanii logistycznej 2LBOT kpt. Hubert Ilczuk, który jednocześnie był dowódcą ćwiczenia.

 

Materiał nadesłany

Poprzedni artykułPijany kierowca BMW spowodował wypadek. Pasażer poważnie ranny
Następny artykułZamość: Zagrali dla Franka. Za nami mecz charytatywny o Puchar Wiceministra Sprawiedliwości. [FOTORELACJA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments