Udany nalot na giełdę w Mokrem. Zarekwirowano blisko 1000 szt. podróbek

0
375
fot. KMP Zamość

Wczoraj funkcjonariusze zabezpieczyli na giełdzie podzamojskiej miejscowości Mokre odzież i obuwie z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Sprzedawali je obywatele Bułgarii. Za wprowadzenie do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

 Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej w Zamościu po raz kolejny skutecznie uderzyli w handel podróbkami. Skontrolowali wczoraj stoiska handlowe na giełdzie towarowej w podzamojskiej miejscowości Mokre.

Na jednym z nich odnaleźli ponad 600 sztuk odzieży oznaczonej nielegalnie znakami renomowanych firm. Sprzedawał je 41-letni obywatel Bułgarii. Na kolejnym stanowisku handlowym policjanci i funkcjonariusze ujawnili natomiast buty znanych firm w łącznej ilości ponad 330 par. Sprzedażą obuwia zajmowała się 29-letni obywatelka Bułgarii. 

Towar został zabezpieczony, a właściciele nielegalnego asortymentu zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszą zarzuty naruszenia przepisów ustawy prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykuł1000 turystów w Roztoczańskim Muzeum PRL w Zamościu
Następny artykuł41-latka na podwójnym gazie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments