1000 turystów w Roztoczańskim Muzeum PRL w Zamościu

0
949
na zdjęciu Adrian Krogul, do którego należą tysięczne odwiedziny Roztoczańskiego Muzeum PRL

Zaledwie 5 tygodni funkcjonowania Roztoczańskiego Muzeum PRL w Zamościu wystarczyło, by obiekt zwiedziło 1000 turystów.

Tysięczne odwiedziny należą do Pana Adriana Krogula z Otwocka, który przyjechał do muzeum 22 sierpnia (muzeum otwarto 17 lipca br.). Został przywitany prezentami o tematyce PRL i symbolicznie banknotem 1000 zł sprzed denominacji z pamiątkową pieczątką muzealną.

Do odwiedzenia muzeum zachęciły mnie liczne publikacje na Facebooku. Przyjechałem specjalnie prawie 250 km, by zwiedzić muzeum, a także przy okazji poznać Zamość i Roztocze, bo byłem w tym regionie pierwszy raz. Na pewno przyjadę ponownie! Założyciela muzeum znam z czasów studenckich. Byłem przekonany, że jak się czegoś podejmie, to zrobi to na fajnym poziomie – i oczywiście tak jest: jestem pod wrażeniem muzeum. Wiele eksponatów kojarzę, ale są też takie rzeczy, które nie wiem do czego służyły. Jestem jednak zbyt młody, by je wszystkie pamiętać. Super, że po wystawach oprowadza głos Tomasza Knapika, dzięki czemu można dowiedzieć się zdecydowanie więcej o PRL-u, niż tylko popatrzeć na przedmioty. Będę polecał miejsce znajomym, a kiedyś na pewno przyjadę z grupą swoich uczniów – podsumował swoje wrażenia Adrian Krogul, który na co dzień jest nauczycielem w szkole i trenerem piłki nożnej.

W tym krótkim czasie pojawili się u nas turyści z różnych stron Polski. Byli goście ze Szczecina, Zielonej Góry, Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Gdańska, ale – co bardzo cieszy – na zwiedzanie wybrało się też wiele osób z pobliskich miejscowości. Byli starsi, którzy przypomnieli sobie swoje lata młodości, i młodsi, którzy mieli okazję poznać historię Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, wszak tak nie odległą. Najważniejsze, że turyści byli zadowoleni, copotwierdzają chociażby wysokie oceny w Google oraz bardzo miłe opinie i komentarze w mediach społecznościowych. Miałem pewne obawy czy otwieranie muzeum w czasie pandemii to dobry pomysł, ale ostatni miesiąc pokazał, że było warto. Dobra frekwencja daje szansę na rozwój muzeum – opowiada Tomasz Pakuła, założyciel muzeum.

Roztoczańskie Muzeum PRL mieści się przy ul. Weteranów 6 (tj. 1,5 km od Starówki). Zbiory zaprezentowano w 5 gabinetach i na 12 wystawach tematycznych. Jest czynne tylko w okresie wakacyjnym, zatem czasu na odwiedzenie jest już niewiele (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00, bilety wstępu kosztują: normalny 15 zł, ulgowy 12 zł).

Poprzedni artykułKonkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych
Następny artykułUdany nalot na giełdę w Mokrem. Zarekwirowano blisko 1000 szt. podróbek
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments