Kryminalni przypuszczali, że 57-latek nielegalnie produkuje papierosy

0
257
- reklama-

Ponad 1000 gilz papierosowych, kilka kilogramów krajanki tytoniowej oraz sprzęt do produkcji papierosów ujawnili policjanci w mieszkaniu 57-latka. Z nielegalnego wytwarzania papierosów mężczyzna wytłumaczy się przed sądem.

Policjanci z Łabuń przypuszczali, że 57-letni mieszkaniec gminy Komarów Osada trudni się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych i w miejscu zamieszkania posiada duże ilości krajanki tytoniowej. Sprawdzając tę informację przeszukali jego mieszkanie.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, odnaleźli tam ponad 1000 gilz papierosowych, ponad 4,5 kg krajanki tytoniowej oraz kilkanaście wytworzonych już papierosów. W mieszkaniu odnaleźli także maszynkę do wyrobu papierosów. Towar został zabezpieczony i przewieziony na posterunek.

57-latek wkrótce usłyszy zarzuty, odpowie za wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka grzywna, ograniczenie wolności albo kara pozbawienia wolności do 1 roku, a także przepadek zabezpieczonego towaru.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments