Nocna przejażdżka nastolatków zakończona w szpitalu.

0
351
fot. KMP Zamość

Początek weekendu okazał się mało przyjemny dla 17-latka z gminy Krasnobród i dla jego pasażerki, którą przewoził crossowym motocyklem. Para przejeżdżając przez miejscowość Suchowola w gm. Adamów w pewnym momencie na łuku dogi prowadzącym w prawo, pojechała na wprost, gdzie doszło do wywrócenia się pojazdu. Oboje z obrażeniami trafili do szpitala. 17-letni kierujący znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Okoliczności wypadku i dokładny jego przebieg ustalają teraz policjanci.

W piątkową noc dyżurny został poinformowany o wypadku drogowym z udzialem motocyklisty w miejscowości Suchowola w gm. Adamów. Na miejsce natychmiast skierował policjantów. Policjanci na podstawie zebranych informacji wstępnie ustali przebieg zdarzenia. Według ich ustaleń 17-letni mieszkaniec gm. Krasnobród jadąc motocyklem crossowym z 15-letnią pasażerką przez miejscowość Suchowola, na łuku drogi prowadzącym w prawo pojechał na wprost, a nastepnie doprowadził do przewrócenia pojazdu. Motocykl nie posiadał oświetlenia. Na dworze bylo już ciemno, a jedyne światło, jakie padało na drogę pochodziło z czołowej latarki. Z tego też powodu młody mężczyzna w ostatniej chwili zauważył, jak się okazalo, zbyt ostry zakręt i nie był już w stanie zapanować nad pojazdm. Mężczyzna przewoził 15-letnią pasażerkę z gm. Adamów.

Nocna przejażdżka nastolatków zakończyła się dla nich pobytem w szpitalu. Oboje w wyniku wypadku odnieśli poważne obrażenia. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że 17-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto pojazd, którym kierował nie był zarejestrowany.

Okoliczności piątkowego wypadku oraz dokładny jego przebieg wyjaśniają policjanci. Pamiętajmy, że wakacyjny okres sprzyja wyjazdom i wycieczkom. Jednak wsiadając za kierownicę zawsze nalezy być świadomym realnych zagrożeń oraz odpowiedzialnym za życie i zdrowie innych osób. Alkohol, brak predyspozycji fizycznych i psychicznych do kierowania pojazdem, zbyt wysokie ocenianie swoich możliwości, a czasami zwykła lekkomyślność mogą doprowadzić do tragedii.

źródło: KMP Zamość

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments