Zamojski Dom Kultury zaprasza dzieci na spektakl.

0
201

„Przypadki doktora Bonifacego Trąbki” jest to spektakl w wykonaniu Teatru Baja Pomorskiego w Toruniu. Zamojski Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku 3+.

 

Spektakl odbędzie się 1 września o godzinie 17.00 na Rynku Wielkim w Zamościu. Wejściówki do nabycia od 24 sierpnia 2020 r. w sekretariacie Zamojskiego Domu Kultury, ul. Partyzantów 13. Każdy widz zobligowany jest do wypełnienia oświadczenia dostępnego w załączniku. Rodzice/opiekunowie wypełniają oświadczenia w imieniu swoim i swoich dzieci/podopiecznych na 1 karcie. 

http://zdk.zamosc.pl/media/uploads/attach/2020-08/1122_oswiadczenie.pdf

Opis
„Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki” są próbą oswojenia dzieci z wizytą w gabinecie lekarskim. Razem z kukułką, sową z rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie – między innymi gabinet zabiegowy, gdzie można założyć opatrunek na chorą nogę, pracownię EKG, gdzie razem z przestraszoną myszką można zobaczyć, na czym polega badanie serca, laryngologa, który zbada słuch kukułki, gabinet RTG  czy gabinet USG prowadzony przez dwa chomiki.

Dzieci mogą zobaczyć, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie. Dzięki temu wizyty u lekarza nie będą dla małych pacjentów tak stresujące i trudne.

Całość spektaklu utrzymana jest w konwencji teatru lalek, planu żywego, a także konwencji komiksowej. Opracowaniem plastycznym zajął się Dariusz Żejmo. Muzykę graną na żywo skomponował kierownik muzyczny Teatru „Baj Pomorski” – Krzysztof Zaremba. Część lalek zaprojektowała sama autorka tekstu dr Anna Rumianek – internista i pulmonolog na co dzień pracująca w toruńskim szpitalu wojewódzkim. Pomysły na rozwiązania scenograficzne, kostiumy i lalki mieli aktorzy, którzy według wierszy autorki napisali scenariusz i przenieśli leśne przypadki Doktora Bonifacego Trąbki na scenę.

Spektakl realizowany w ramach projektu „Za Horyzont Wyobraźni”.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments