“Poza czasem” Anny Karpowicz – Westner. Fotorelacja z otwarcia wystawy

0
1216
fot. Janusz Zimon

Od piątku (14 sierpnia) w BWA Galerii Zamojskiej (ul. Staszica 27) można już oglądać wystawę malarstwa Anny Karpowicz – Westner pt. „Poza czasem”. Wystawa będzie czynna do 6 września.

Anna Karpowicz-Westner

Urodzona w 1951 roku, w Krakowie. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w pracowni prof. Jana Szancenbacha w 1978 roku.

Jej prace były eksponowane m.in. w: Galerii Zachęta w Warszawie, Grand Palais w Paryżu, Kunsthalle w Norymberdze, Towo Art Center w Tokyo, Museum Haus Ludwig w Saarlouis, The Polish Museum of America w Chicago i Inter Art Galerie Reich w Kolonii.

Zrealizowała 36 wystaw indywidualnych w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu, Frankfurcie nad Menem, Luksemburgu, Bonn, Darmstadt i Kolonii.

Jest laureatką prestiżowej nagrody Fundacji Odilon-Lesur-Adrian w Paryżu, “Le Salon 1979 Racines” w Grand Palais.

Prace Anny Karpowicz – Westner znajdują się m.in. w kolekcjach: Muzeum Narodowego w Krakowie, Deutches – Polen Institut w Darmstadt, The Polish Museum of America w Chicago, a także w zbiorach prywatnych kolekcjonerów w kraju i na świecie.

Więcej informacji o artystce i jej pracach na stronie: www.karpowicz-westner.com

 

 

Poprzedni artykułZamojski Dom Kultury zaprasza dzieci na spektakl.
Następny artykułWernisaż wystawy malarstwa Joanny Kniaź-Hawrot
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments