Zgłosił utrudnianie przejazdu, a sam był nietrzeźwy.

0
157
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

Policjanci z krasnostawskiej komendy zatrzymali 65 – latka podejrzewanego o kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna zgłosił, że na jednej z ulic miasta pojazd ciężarowy utrudnia mu przejazd. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że zgłaszający miał prawie promil alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj późnym popołudniem dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta pojazd ciężarowy, który czeka na załadunek zboża, blokuje przejazd dla kierującego samochodem osobowym. Mundurowi na miejscu zdarzenia podczas wykonywanych czynności wyczuli od zgłaszającego interwencję woń alkoholu. Jak się okazało po zbadaniu alkomatem, 65 – latek z Krasnegostawu, który kierował mazdą, miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie pobrano także krew do dalszych badań.

Teraz będzie tłumaczył się przed Sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Krasnystaw

Poprzedni artykułV Festiwal Żywności Wolnej od GMO Prosto od Rolnika
Następny artykułRusza Program ,,Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments