Krasnobród: Taras widokowy już gotowy [ZDJĘCIA]

0
1458
fot. UM i G Krasnobród

W Krasnobrodzie powstała nowa atrakcja turystyczna. Samorząd właśnie zakończył zadanie pn. „Budowa tarasu widokowego, wykonanie elementów małej architektury, wykonanie robót branży zieleń” w ramach projektu pn. „Zachowanie i udostępnienie najatrakcyjniejszych elementów dziedzictwa naturalnego w Krasnobrodzie” realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 7 Ochrona Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego, Działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. 

31 lipca komisja powołana przez Burmistrza Krasnobrodu, przy udziale inspektora nadzoru przeprowadziła odbiór końcowy robót budowlanych.

W ramach zadania wykonano dwukondygnacyjny taras widokowy o konstrukcji stalowej z pomostami z desek z modrzewia syberyjskiego, elementy małej architektury umożliwiające odpoczynek tj. ławki z oparciami, brama wejściowa, drogowskazy oraz niezbędne kosze na śmieci, a teren parku przy sanatorium głównie w sąsiedztwie tarasu widokowego oraz wzdłuż ścieżki prowadzącej od ul. Młyńskiej zagospodarowano poprzez liczne nasadzenia (m .in. drzewa i krzewy owocowe, pnącza, rośliny ozdobne).

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Krasnobród – całkowita wartość wykonanych i odebranych robót wyniosła 600 000,00 zł brutto. Wykonawcą prac była firma GARDEN-MAX Marcin Kowal z Soli.

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments