Gmina Zamość: Tegoroczne dożynki będą wyglądały inaczej

0
782

Konkursy zamiast festynu – to idea zastąpienia w Gminie Zamość tradycyjnych obchodów gminnego Święta Plonów, wymuszona przez pandemię koronawirusa. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców już kilka miesięcy temu zapadła decyzja o rezygnacji z tradycyjnej formuły Dożynek Gminy Zamość w 2020 roku na rzecz innych form. Zamiast tradycyjnych obchodów powstała koncepcja aż 4 konkursów dożynkowych, angażujących zarówno Sołectwa, jak i mieszkańców Gminy.

Formuła tegorocznych konkursów dożynkowych umożliwia bezpieczniejszy udział Sołectw i mieszkańców, dając wszystkim chętnym możliwość zdobycia nagród finansowych.

Oto nazwy gminnych konkursów dożynkowych – każdy może tu znaleźć coś dla siebie:

  • Konkurs Sołectw Gminy Zamość na trzy „Najpiękniejsze Wieńce Dożynkowe 2020”,
  • Plebiscyt na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Zamość 2020”,
  • Plebiscyt na „Najpiękniejszą Dożynkową Prezentację Sołectwa Gminy Zamość 2020”,
  • Konkurs fotograficzny mieszkańców Gminy Zamość, pt.: „Żniwa, plony i zbiory”.

Organizacją i obsługą wszystkich konkursów zajmuje się Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.

Zachęcamy gorąco Sołectwa i mieszkańców do wyrobu wieńców i sołeckich stoisk w świetlicach lub innych miejscach, jeśli w danym Sołectwie nie ma świetlicy. Efekty tej aktywności będą uwiecznione na zdjęciach, które zostaną wykorzystane do przeprowadzenia konkursów. Bazą do realizacji wszystkich czterech konkursów będzie internet i gminna strona internetowa www.gminazamosc.pl. W trzech na czterech konkursach werdykt zależy od głosowania internautów. Wieńce i stoiska pokazane będą nie tylko w internecie, ale też w Biuletynie Samorządu Gminy Zamość. Pula nagród jest uzależniona po części od ilości Sołectw, które zgłoszą się do dwóch z czterech konkursów i może przekroczyć 10 tysięcy złotych. Warto więc poświęcić nieco czasu na lekturę regulaminu zbiorczego. Zachęcamy i zapraszamy. – mówi Jarosław Kalbarczyk, Dyrektor GOK Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Zasady poszczególnych konkursów ujęto w zbiorczym regulaminie, który wraz z załącznikami jest dostępny do pobrania na stronie Gminy Zamość

 

konkursy dozynkowe online Gmina Zamość: Tegoroczne dożynki będą wyglądały inaczej

 

Poprzedni artykułHistoria Zamojszczyzny na nowej stronie internetowej
Następny artykułBurze z gradem nad Zamojszczyzną. IMGW ostrzega
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments