Zamojskie obchody Święta Policji. Były awanse, podziękowania i uroczyste ślubowanie

0
437
fot. KMP Zamość

W Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Policjanci odebrali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości nowo przyjęty do służby funkcjonariusz złożył uroczyste ślubowanie. Uroczystości przewodniczył insp. Wiesław Pawluk – Komendant Miejski Policji w Zamościu.

W dniu święta polskiej Policji – 24 lipca br. w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odbyła się uroczysta zbiórka. Udział w niej wzięła kadra kierownicza, pracownicy, przedstawiciele związków zawodowych Policji i pracowników Policji zamojskiej jednostki oraz bohaterowie zbiórki – awansowani oraz nowo przyjęty funkcjonariusz. Gospodarz uroczystości insp. Wiesław Pawluk Komendant Miejski Policji w Zamościu przywitał zgromadzonych, następnie przyjął ślubowanie na sztandar od policjanta, który w dniu 13 lipca b.r. rozpoczął służbę w naszej jednostce.

W dalszej części uroczystości Komendant Miejski Policji w Zamościu w asyście I Zastępcy mł. insp. Andrzeja Mioduny wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku, nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymało 109 policjantów. W korpusie oficerów starszych 3 policjantów, w korpusie oficerów młodszych również 3 policjantów, w korpusie aspirantów mianowano 42 policjantów, w korpusie podoficerów 51 i w korpusie szeregowych 10 policjantów.

Podczas okolicznościowego przemówienia insp. Wiesław Pawluk podziękował funkcjonariuszom i pracownikom Policji za poświęcenie i odwagę oraz za codzienne rzetelne wypełnianie obowiązków na rzecz naszej lokalnej społeczności. Podziękował za nieustającą gotowość do działania w tych trudnych okolicznościach pandemii koronawirusa. Podkreślił także rolę rodzin policjantów, które są nieocenionym wsparciem dla funkcjonariuszy. Życzył satysfakcji z pracy i służby, społecznego szacunku i uznania za wysiłek, który wkładają w budowanie lokalnego bezpieczeństwa. Pogratulował awansowanym i życzył im dalszych sukcesów.

źródło: KMP Zamość

 

 

Poprzedni artykuł“Popołudnie z Bajki” – koncert Namysłowiaków z czołowymi polskimi wokalistami (zdjęcia i film)
Następny artykułNajnowsze oferty pracy i staży w Zamościu i regionie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments