W Zamościu otwiera się muzeum PRL-u

4
1113

Na muzealnej mapie Zamościa już niebawem pojawi się nowe miejsce. Na 18 lipca zaplanowano otwarcie Roztoczańskiego Muzeum PRL. Młode pokolenie będzie mogło zobaczyć tu, jak ich rodzicom i dziadkom żyło się “za komuny”, a starsze cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie ciemne i jasne strony PRL-u.

Założycielem i pomysłodawcą Roztoczańskiego Muzeum PRL jest pochodzący z Krasnobrodu Tomasz Pakuła. W budynku przy ul. Weteranów 6 w Zamościu, gdzie kiedyś mieścił się lumpeks, a później sklep spożywczo – przemysłowy, stworzył on przestrzeń wypełnioną pamiątkami z minionej epoki.

W Roztoczańskim Muzeum PRL zobaczymy m. in.: ordery, meble, mydła, proszki, pralkę Franię, buty Relaks oraz wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Zbiory będą eksponowane w zaaranżowanych pomieszczeniach: starym sklepie, pokoju mieszkalnym, kuchni, gabinecie urzędnika, sali lekcyjnej i łazience. Znajdziemy tu też wystawy tematyczne poświęcone modzie, motoryzacji, muzyce, turystyce, sportowi, hasłom propagandowym czy też katastrofie w Czarnobylu.

Otwarcie Muzeum odbędzie się w sobotę, 18 lipca 2020 r.

 

 

Poprzedni artykułNowa dyrektor szpitala “papieskiego” w Zamościu
Następny artykułSkradziono mu narzędzia, które sam wcześniej ukradł
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawy

a to jest to samo co było muzeum prl w nadszańcu przenieśli? czy teraz jest drugie załozone?

Reply to  ciekawy

To jest zupełnie inna inicjatywa.

ciekawy

czyli w Zamosciu beda dwa muzea prl? bez sensu

Reply to  ciekawy

To prywatne inicjatywy. Nie widzę tu nic bezsensownego.