Wiceminister Romanowski wziął udział w przekazaniu maseczek dla DPS-u przy ul. Żdanowskiej [ZDJĘCIA, FILM]

0
411

W ramach akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga” kolejne maseczki ochronne uszyte przez więźniów trafiły dziś (10.07) do mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żdanowskiej w Zamościu. W przekazaniu maseczek udział wzięli: Marcin Romanowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, wicewojewoda lubelski Pan Bolesław Gzik oraz ppłk Jacek Zwierzchowski – Dyrektor Zakładu Karnego w Zamościu.

„Resort Sprawiedliwości Pomaga” to akcja realizowana we współdziałaniu ze Służbą Więzienną, w którą zaangażowało kilkadziesiąt zakładów karnych w całym kraju. Zakład Karny w Zamościu również bierze w niej udział.

Osoby, które popełniły wiele zła potrafią też zaangażować się w tak dobre inicjatywy i przyczyniać się do tego, że wspólnie przezwyciężamy okres pandemii. Dom Pomocy Społecznej na ul. Żdanowskiej przeżył trudny okres. Tutaj było wiele osób zakażonych. Wspólnie z Panem Prezydentem Andrzejem Wnukiem angażowaliśmy się w to, by więźniowie szyli maseczki. Otrzymaliśmy od miasta materiał na kombinezony, które również zostały uszyte w tutejszym zakładzie karnym dla Domu Pomocy przy ul. Zdanowskiej. To pokazuje jak ważna jest współpraca na rzecz osób, które tej pomocy najbardziej potrzebują. – mówi Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Dyrektor Zakładu Karnego w Zamościu płk Jacek Zwierzchowski zwraca uwagę, że akcja ta ma duże znaczenie taże w procesie resocjalizacji więźniów.

Osadzeni szyjąc maseczki czują się potrzebni, uczą się empatii, szacunku dla zdrowia i życia innego człowieka oraz niesienia pomocy w trudnych czasach. – podkreśla płk Jacek Zwierzchowski.

 

 

Poprzedni artykułObrona pracy tuż tuż a Twoja praca w rozsypce ? Przyjdź do naszego punktu poprawimy, sformatujemy, wydrukujemy i oprawimy .
Następny artykułZ ostatniej chwili. Niebezpieczny wypadek w centrum miasta (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments