Jacek Sasin usuwa z szeregów PiS władze pow. hrubieszowskiego

2
919
Wicepremier, Pełnomocnik PiS w Okręgu nr 7, Jacek Sasin, fot. archiwum NKZ

Wicepremier Jacek Sasin, Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Okręgu nr 7, złożył wniosek o usunięcie z szeregów partii trzech radnych powiatu hrubieszowskiego. Chodzi o Starostę Hrubieszowskiego Anetę Karpiuk, Wicestarostę Marka Katę i radnego powiatowego Marcina Zająca.

Podjąłem decyzję o złożeniu wniosku o usunięcie z szeregów w partii Anety Karpiuk, Marka Katy, Marcina Zająca, sprawujących, z rekomendacji PiS, funkcję radnych powiatowych w powiecie hrubieszowskim.” – poinformował we wtorek (7.07) za pośrednictwem mediów społecznościowych pełnomocnik tego okręgu poseł Jacek Sasin.

– “Ich działalność naruszyła linię polityczną PiS. W trakcie głosowania w sprawie odwołania Starosty hrubieszowskiego (Maryli Symczuk – przyp. red.) poparli wniosek o jego odwołanie, złożony przez opozycyjny klub PSL. Ich decyzja motywowana z niskich pobudek, chęci uzyskania dla siebie korzyści w postaci stanowisk, jest istotnym naruszeniem zasad współpracy obowiązujących w partii Prawo i Sprawiedliwość. Podważyła zaufanie wyborców, którzy swoimi głosami opowiedzieli się za fundamentalną zmianą jakości rządzenia samorządem i przerwaniem sprawowania władzy przez skompromitowany, lokalny układ.” – tłumaczy w opublikowanym przez siebie komunikacie Jacek Sasin i dodaje, że w strukturach partii nie ma miejsca na działania, które mogą zachwiać wiarą wyborców w naszą determinację do realizowania zobowiązań wyborczych, a w szczególności podnoszenia standardów rządzenia.

Decyzja wicepremiera dotyczy sytuacji, która miała miejsce podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu Hrubieszowskiego. Wtedy to głosowano nad wnioskiem o odwołanie Starosty Hrubieszowskiego Maryli Symczuk (PiS). Wniosek ten złożyli radni z klubu PSL. Za odwołaniem starosty Symczuk głosowało 8 radnych PSL i czworo radnych PiS (oprócz członków PiS: Anety Karpiuk, Marka Katy i Marcina Zająca, w gronie tym był także radny Tomasz Ożóg, który formalnie nie jest członkiem PiS, a startował jedynie z listy tej partii).

Po udanym przewrocie, radni podzielili się stanowiskami. Jeszcze na tej samej sesji nowym starostą wybrano Anetę Karpiuk, dotychczasowa szefowa Rady Powiatu. Wicestarostą został Marek Kata. Stanowiska stracił cały Zarząd Powiatu. Miejsce dotychczasowych członków zarządu zajęli: Andrzej Barczuk i Paweł Augustynek (obydwaj PSL) oraz Tomasz Ożóg (radny z poparcia PiS). Nowym szefem Rady Powiatu został Michał Miścior, a jego zastępcami Józef Kuropatwa i Stanisław Staszczuk (wszyscy trzej PSL).

Poprzedni artykułRuszają remonty na Starym Mieście
Następny artykuł“Różne oblicza piękna” Elżbiety Dzikowskiej w Zamościu.
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Oburzona

Co ma Sasin do radnych z Hrubieszowa????….skoro tak zareagowali,są na miejscu, to pewnie mają rację…..

Rebus

Oj Sasin, Sasin niedługo i Ciebie z szeregów usuną. I za co biedaku spłacisz te wydrukowane karty na majowe głosowanie. Papier toaletowy to będziesz miał do końca swoich dni.