Ruszają remonty na Starym Mieście

1
423

Plac Wolności i Plac M. Stefanidesa zostały wczoraj (8.07) przekazane firmie STRABAG Sp. z o.o. – wykonawcy projektów pn. Remont konserwatorski – Przebudowa Placu Melchiora Stefanidesa wraz z odcinkiem ulicy Łukasińskiego w Zamościu oraz Remont konserwatorski- Przebudowa Placu Wolności wraz z odcinkiem ulicy Kościuszki oraz odcinkiem ulicy Okopowej w Zamościu).

Umowy na realizację zadań zostały podpisane 1 lipca, pisaliśmy o tym TUTAJ Projekty realizowane przez Miasto Zamość, mają dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Teraz wykonawca w uzgodnieniu z Miastem, przygotowuje projekt tymczasowej organizacji ruchu, który określi jakie fragmenty placów i w jakim terminie, będą wyłączane z ruchu.

– Na pewno nie dopuścimy do sytuacji, w której oba place, zarówno Stefanidesa jak i Wolności, będą zamknięte w tym samym czasie. Wykonawca zaplanuje prace w taki sposób, aby zmotoryzowani mogli z nich korzystać na zmianę, oczywiście z utrudnieniami wynikającymi z charakterystyki prowadzonych prac budowlanych- wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu Marcin Nowak.

Realizacja obu projektów zakończy się w listopadzie 2021 r.

 

Poprzedni artykułPobił 73-letnią matkę i skradł jej pieniądze
Następny artykułJacek Sasin usuwa z szeregów PiS władze pow. hrubieszowskiego
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eliza

Ponownie ‘unijne’ dotacje!