w , ,

18 – latek przejażdżkę motocyklem z pasażerką zakończył wywrotką na torach

fot. KMP Zamość
- reklama-
11 / 100 Punktacja SEO

18-latek kierował motocyklem pomimo tego, że nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami, a jednoślad nie był dopuszczony do ruchu. Jazdę zakończył przewróceniem motocykla, ponieważ nie zauważył końca drogi, gdzie dalej było już torowisko. Przejażdżka dla 22-letniej pasażerki zakończyła się wizytą w szpitalu. Szczegółowy przebieg kolizji wyjaśniają policjanci i apelują o rozwagę.

W niedzielę późnym wieczorem dyżurny zamojskiej komendy Policji został powiadomiony o zdarzeniu z udziałem motocyklisty. Doszło do niego w okolicach torów kolejowych w m. Wysokie. Mundurowi na miejscu wstępnie ustalili, że 18-letni mieszkaniec gm. Łabunie kierował jednośladem m. Kawasaki. Jadąc drogą w kierunku głównej bazy LHS nie zauważył, że droga asfaltowa skończyła się, a dalej był uskok i torowisko. Prędkość, z jaką poruszał się 18-latek nie pozwoliła na bezpieczną reakcję. Zjechał z drogi i uderzył w tory kolejowe. Motocykl przewrócił się i zatrzymał za torowiskiem.

Do szpitala załoga karetki pogotowia przewiozła pasażerkę motocykla, 22-letnią mieszkankę gminy Skierbieszów. Na szczęście po badaniach kobieta opuściła placówkę służby zdrowia, z kolizji wyszła jedynie z niegroźnymi potłuczeniami.

18-latek był trzeźwy, jak się jednak okazało nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

- reklama-

Szczegóły kolizji wyjaśniają policjanci i przypominają, że jazda bez uprawnień po drodze publicznej lub w strefie zamieszkania, bądź też w strefie ruchu jest wykroczeniem. Podobnie jak prowadzenie pojazdu pomimo braku dopuszczenia go do ruchu. Za popełnienie tych wykroczeń grozi grzywna, ponadto w przypadku jazdy bez uprawnień sąd ma możliwość orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów.

źródło: KMP Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

68 170627 Trwają poszukiwania Mateusza Żukowskiego. PROSIMY PODAJ DALEJ!

Trwają poszukiwania Mateusza Żukowskiego. PROSIMY PODAJ DALEJ!

bajkowe lat Bajkowe Lato w CKF "Stylowy"

Bajkowe Lato w CKF „Stylowy”