Giełda w Mokrem: Zarekwirowano 5 tys. sztuk podrobionej odzieży

0
247
- reklama-

Policjanci oraz funkcjonariusze Urzędu Celno Skarbowego zabezpieczyli łącznie prawie 5000 sztuk podrobionej odzieży. Nielegalny towar na giełdzie w m. Mokre oferowali do sprzedaży trzej obywatele Bułgarii. Właściciele „podróbek” odpowiedzą za posiadanie i wprowadzanie do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać.

Wczoraj policjanci z Zamościa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie giełdy w m. Mokre wspólnie z funkcjonariuszami zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Celno Skarbowego przeprowadzili działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

W czasie działań mundurowi na trzech stoiskach handlowych, na których do sprzedaży oferowane były „markowe” ubrania i bielizna zabezpieczyli łącznie prawie 5000 sztuk koszulek, bluz sportowych, spodni, krótkich spodenek, legginsów, skarpetek i męskiej bielizny, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych.

Nielegalny asortyment oferowali do sprzedaży trzej obywatele Bułgarii w wieku 25, 27 i 34-lat. Mężczyźni zostali zatrzymani. Wraz z zabezpieczonym towarem trafili do komendy. Usłyszą zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

źródło, fot.: KMP Zamość

68 169288 Giełda w Mokrem: Zarekwirowano 5 tys. sztuk podrobionej odzieży

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments