Akcja Obiady dla Bohaterów, która toczyła się m.in. na Zamojszczyźnie dobiegła końca.

0
433
- reklama-
Akcja Obiady dla Bohaterów w czasie epidemii współfinansowana przez Urząd Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych która toczyła się m.in. na Zamojszczyźnie dobiegła końca.
Przez 45 dni żołnierze 25 batalionu piechoty lekkiej pod dowództwem ppłk Wojciecha Bryknera dostarczali kombatantom na całej rozległej Zamojszczyźnie ciepłe posiłki oraz środki ochrony osobistej. Żołnierze wielokrotnie pomagali także w drobnych zakupach spożywczych oraz w zakupie lekarstw. To pierwsza tak szeroka akcja w naszym regionie na rzecz środowiska kombatantów.
Organizatorzy informują że w akcję w całej Polsce włączyło się około 100 wolontariuszy, obiady oraz środki ochrony dostarczano 350 kombatantom w całym kraju. Z pomocą w organizacji akcji przybyły przede wszystkim Wojska Obrony Terytorialnej ale także Straż Graniczna oraz Służba Więzienna. Na całej rozległej Zamojszczyźnie akcja objęła ponad 60 osób. Każdego dnia żołnierze pokonywali dziesiątki kilometrów aby dotrzeć do naszych bohaterów.
Współpraca z Wojskami Obrony Terytorialnej okazała się bezcenna – kombatanci z uśmiechem wyczekiwali każdego dnia żołnierzy. Dostarczanie posiłków było też okazją do rozmów i wspomnień.
Jesteśmy szczęśliwi że w tym trudnym czasie mogliśmy pomóc kombatantom, którzy należą do grupy szczególnego ryzyka. Kiedyś Oni walczyli o naszą wolność i przyszłość dziś My mogliśmy zawalczyć o ich zdrowie.” – podkreślają organizatorzy akcji.
[materiał nadesłany]
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments