UWAGA! Ostrzeżenia przed burzami z gradem dla 14 województw!

0
1511

W czwartek (18.06) niemal w całym kraju mogą wystąpić opady deszczu, burze i grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla 14 województw. Alerty nie obowiązują jedynie w województwach: warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Jak informuje IMGW – czwartek (18.06) obszar na którym burze będą miejscami powstawać obejmie niemal całą Polskę. Najmniejsze prawdopodobieństwo ich rozwoju wystąpi jedynie na wybrzeżu, krańcach zachodnich i południowo-zachodnich. Ponownie spodziewać się należy punktowych ulew, silnego wiatru do 80 km/h i opadów gradu. Należy podkreślić, że poza pasem wybrzeża i poza obszarami podgórskimi, w całym kraju temperatura osiągnie 25°C, 27°C, w dodatku przy wysokiej wilgotności powietrza.

Jak podają synoptycy – w piątek (19.06) ponownie burze będą mogły wystąpić w wielu miejscach w Polsce, choć najmniejsza na to szansa będzie na południowym zachodzie. Głównym zagrożeniem będą ulewne opady deszczu, punktowo także silniejszy wiatr oraz opady gradu. Będzie nadal gorąco – na przeważającym obszarze do 25°C, 27°C, jedynie na południowym zachodzie zrobi się nieco chłodniej.

źródło: IMGW – PIB

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments