19 – latka przywłaszczyła znaleziony w TAXI telefon. Grozi jej do 5 lat więzienia

0
372
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

19-latka podróżując taksówką znalazła leżący na siedzeniu telefon komórkowy. Niewiele myśląc schowała go do kieszeni i pojechała do domu. Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie o zgubie, od 46-letniego właściciela, ustalali kolejno osoby podróżujące autem i tak dotarli do kobiety. Mundurowi odzyskali zagubiony przedmiot, który zwrócono właścicielowi. Teraz 19-latka odpowie za przywłaszczenie mienia, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na terenie Hrubieszowa. 46-latek podróżował taxi. Kiedy dotarł do domu po pewnym czasie zorientował się, że nie ma telefonu komórkowego. Podejrzewał, że mógł go zgubić podczas podróży autem. Powiadomił o tym fakcie policjantów, którzy dotarli do właściciela taxi. Po dokładnym sprawdzeniu wnętrza pojazdu zguby nie odnaleziono.

Następnie „po nitce go kłębka” funkcjonariusze ustalali kolejno podróżujące tym pojazdem osoby. W końcu dotarli do mieszkającej w jednej spod hrubieszowskich miejscowości 19-latki u której znaleziono zagubiony telefon. Kobieta przyznała, że faktycznie podróżowała tym autem, a kiedy zobaczyła leżący na siedzeniu przedmiot schowała go do kieszeni i pojechała do domu. Zgubę zwrócono właścicielowi.

Teraz 19-latka odpowie za przywłaszczenie mienia, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Przy tej okazji policjanci przypominają, że w sytuacji gdy odnajdziemy jakąś rzecz i nie znamy jej właściciela mamy obowiązek zgłosić ten fakt do najbliższej komendy policji lub oddać ją do Biura Rzeczy Znalezionych, które w Hrubieszowie znajduje się w budynku Starostwa Powiatowego ul. Narutowicza 34.

źródło: KPP Hrubieszów

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments