Policyjny pościg za motocyklistą.

0
308
Fot. Policja

Policjant z Posterunku Policji w Siennicy Różanej zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pomimo wydawanych wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania mężczyzna nie reagował. Teraz motocyklista musi liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Kodeks karny za niezatrzymanie się do kontroli drogowej przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wczoraj przed południem w miejscowości Brzeziny gmina Kraśniczyn policjant chciał podjąć kontrolę drogową wobec motocyklisty, który poruszał się motorem crossowym. Pojazd  marki Longin nie miał  tablicy rejestracyjnej. Pomimo wydawanych wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania  kierowca  przyspieszył i zaczął uciekać. Z drogi publicznej wjechał nagle na drogę gruntową i kontynuował jazdę. Został zatrzymany po  pościgu. Jak się okazało 20 – latek z gminy Leśniowice był trzeźwy, nie posiadał natomiast uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym niedopuszczonym do ruchu, a także za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień.

źródło: KPP Hrubieszów

Poprzedni artykułZamojskie kino wznawia działalność. Na widzów czekają niespodzianki
Następny artykułGołąb powodem zderzenia dwóch aut
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments