w ,

Policyjny pościg za motocyklistą.

Fot. Policja
- reklama-

Policjant z Posterunku Policji w Siennicy Różanej zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pomimo wydawanych wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania mężczyzna nie reagował. Teraz motocyklista musi liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Kodeks karny za niezatrzymanie się do kontroli drogowej przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wczoraj przed południem w miejscowości Brzeziny gmina Kraśniczyn policjant chciał podjąć kontrolę drogową wobec motocyklisty, który poruszał się motorem crossowym. Pojazd  marki Longin nie miał  tablicy rejestracyjnej. Pomimo wydawanych wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania  kierowca  przyspieszył i zaczął uciekać. Z drogi publicznej wjechał nagle na drogę gruntową i kontynuował jazdę. Został zatrzymany po  pościgu. Jak się okazało 20 – latek z gminy Leśniowice był trzeźwy, nie posiadał natomiast uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym niedopuszczonym do ruchu, a także za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień.

- reklama-

źródło: KPP Hrubieszów

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

Zamojskie kino wznawia działalność. Na widzów czekają niespodzianki

68 168476 Gołąb powodem zderzenia dwóch aut

Gołąb powodem zderzenia dwóch aut