Pociski wykopane w celi zamojskiej Rotundy

0
356
fot. KMP Zamość

Podczas prac remontowych w celi na terenie zamojskiej Rotundy wykopano pociski artyleryjskie. Powiadomieni o znalezisku policjanci zabezpieczyli teren, natomiast zagrożenie zneutralizował wojskowy patrol saperski.

Wczoraj dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o tym, że podczas prac budowlano – remontowych prowadzonych na terenie zamojskiej Rotundy zostały wykopane pociski. Prace zostały przerwane, powiadomiono policjantów.

Okazało się, że w czasie prac związanych z rewitalizacją obiektu w jednej z cel pod podłogą wykopano kilka pocisków artyleryjskich prawdopodobnie z czasów I Wojny Światowej.

Mundurowi zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznych przedmiotów. Na miejsce skierowano również patrol saperski z jednostki wojskowej w Chełmie, który zajął się neutralizacją niewybuchów.

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykuł“Pomóż nam dalej wypełniać naszą misję.” Stowarzyszenie “Krok za krokiem” prosi o wsparcie na zakup środków ochrony osobistej
Następny artykułBlisko 1 mln zł na modernizację budynku DPS
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments