w

Pociski wykopane w celi zamojskiej Rotundy

fot. KMP Zamość
- reklama-

Podczas prac remontowych w celi na terenie zamojskiej Rotundy wykopano pociski artyleryjskie. Powiadomieni o znalezisku policjanci zabezpieczyli teren, natomiast zagrożenie zneutralizował wojskowy patrol saperski.

Wczoraj dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o tym, że podczas prac budowlano – remontowych prowadzonych na terenie zamojskiej Rotundy zostały wykopane pociski. Prace zostały przerwane, powiadomiono policjantów.

Okazało się, że w czasie prac związanych z rewitalizacją obiektu w jednej z cel pod podłogą wykopano kilka pocisków artyleryjskich prawdopodobnie z czasów I Wojny Światowej.

Mundurowi zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznych przedmiotów. Na miejsce skierowano również patrol saperski z jednostki wojskowej w Chełmie, który zajął się neutralizacją niewybuchów.

- reklama-

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

źródło: KMP Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

corona 5182605 960 720 "Pomóż nam dalej wypełniać naszą misję." Stowarzyszenie "Krok za krokiem" prosi o wsparcie na zakup środków ochrony osobistej

“Pomóż nam dalej wypełniać naszą misję.” Stowarzyszenie “Krok za krokiem” prosi o wsparcie na zakup środków ochrony osobistej

umw 0171 Blisko 1 mln zł na modernizację budynku DPS

Blisko 1 mln zł na modernizację budynku DPS