Blisko 1 mln zł na modernizację budynku DPS

0
551
fot. UM Województwa Lubelskiego

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie zostały dziś podpisane dwie umowy na dostosowanie Domów Pomocy Społecznej (DPS)
do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z ramienia urzędu umowy podpisała Małgorzata Romanko, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej
w Lublinie. Beneficjenci to powiat chełmski i zamojski. Łączna wartość obu umów to ponad 2 mln zł.  

Umowy zostały podpisane w ramach zadania pn. „Dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych, z wyjątkiem rozbiórki tych obiektów”. Zadanie to jest finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jestem przekonany, że dzięki tym środkom uda się poprawić warunki pobytu osób
z różnymi niepełnosprawnościami w obu domach pomocy społecznej. Na zmianach skorzysta również personel, któremu będzie łatwiej wykonywać codzienne obowiązki.
tłumaczył uczestniczący w wydarzeniu Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

Jednym z wnioskodawców był powiat chełmski reprezentowany przez starostę Piotra Deniszczuka i wicestarostę Jerzego Kwiatkowskiego. Powiat otrzyma w tym roku 1 159 652 zł dla Domu Pomocy Społecznej w Gminie Rejowiec.

Blisko 1 mln zł dla Domu Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie

Druga umowa dotyczy powiatu zamojskiego reprezentowanego przez starostę Stanisława Grześko oraz wicestarostę Witolda Maruchę. Powiat otrzyma 999 536 zł dla Domu Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie na modernizację budynku DPS. Zakres prac obejmuje: roboty rozbiórkowe, tynkarskie i malarskie, wymianę nadproży i stolarki drzwiowej, posadzek, instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji CO i instalacji elektrycznej oraz instalacji wentylacji oraz montaż urządzeń dla osób z niepełnosprawnościami. 

W tym roku Samorząd Województwa Lubelskiego dofinansuje łącznie 9 tego typu wniosków na łączną sumę 3,6 mln zł. 

 

Poprzedni artykułPociski wykopane w celi zamojskiej Rotundy
Następny artykułPolicjant, który wczoraj z zadymionego mieszkania wydostał mężczyznę opuścił szpital (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments