PSONI Koło w Zamościu podsumowało kampanię Kilometry Dobra

0
538
Jadwiga Stromkie - Przewodnicząca Zarządu PSONI Koło w Zamościu, fot. archiwum NKZ

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu podsumowało dziś (1.06) trwającą od początku marca 7. edycję Kampanii Kilometry Dobra. Ze względu na epidemię koronawirusa, niemożliwe  było podejmowanie działań, jakie prowadzone były w latach ubiegłych, dlatego zebrana kwota to ok. 10 % ubiegłorocznych akcji. Celem tegorocznej zbiórki jest  remont i modernizacja budynku przy ul. Orlicz Dreszera 10 w Zamościu, w którym będzie mieścił się Warsztat Terapii Zajęciowej, przeniesiony z budynku przy ul. Orlicz Dreszera 14.

Jeszcze do jutra można wesprzeć Stowarzyszenie przekazując dobrowolną wpłatę klikając w link ?? https://kilometrydobra.pl/psoni-kolo-w-zamosciu/

Kilometry Dobra to cykliczna akcja, której inicjatorem i pomysłodawcą jest Robert Kawałko – prezes Polskiego Instytutu Filantropii. Kampanii przyświeca idea współpracy, dobroczynności i hojności. W minionych edycjach udało się zebrać ponad 5,5 mln zł na realizację około 220 różnych projektów. 

Uczestnictwo w kampanii motywuje fundacje i stowarzyszenia do rozwoju, daje możliwość zdobycia nowych doświadczeń oraz realizacji szlachetnych celów. Organizacji, której udało się osiągnąć najlepszy wynik w danym roku, przyznawany jest tytuł Mistrza Świata w Dobroci. 

W 2019 roku PSONI Koło w Zamościu w ramach akcji Kilometry Dobra zebrało 89 054,92 zł, czyli 2024 metry Dobra. Dzięki tym złotówkom sfinansowano wykonanie dokumentacji technicznej potrzebnej do przeprowadzenia remontu budynku oraz dofinansowano docieplenie budynku Świetlicy Rewalidacyjno- Rehabilitacyjnej.

Celem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin.

Stowarzyszenie prowadzi:

  •  Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy
  •  Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka
  • Warsztat Terapii Zajęciowej
  • Świetlicę Rewalidacyjno-Rehabilitacyjną
  • Mieszkania treningowe

W placówkach tych prowadzone są zajęcia edukacyjne, rewalidacyjne, rehabilitacja społeczna i zawodowa, terapie specjalistyczne m.in. rehabilitacja lecznicza: fizykoterapia, hydroterapia, masaż leczniczy, kinezyterapia, TheraSuit, Integracja Sensoryczna, NDT-Bobath, PNF, Kinezjotaping, terapia logopedyczna, psychologiczna, pedagogiczna, muzykoterapia.

Główna siedziba Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu mieści się przy ul. Gen. G. Orlicz – Dreszera 14 w Zamościu.

 

 

Poprzedni artykułZamość: Mogło dojść do tragedii! Samochód wypadł z drogi i wpadł na teren placu zabaw.
Następny artykułPiraci drogowi poskromieni. 14 kierowców straciło prawko.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments