Piraci drogowi poskromieni. 14 kierowców straciło prawko.

0
382
fot. policja

Prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków drogowych. Dlatego też policjanci szczególną uwagę zwracają na kierowców, którzy przekraczając dopuszczalną prędkość nie tylko popełniają wykroczenie drogowe, ale również stwarzają realne zagrożenie dla uczestników ruchu. W miniony weekend policjanci na terenie powiatu zamojskiego zatrzymali do kontroli drogowej 14 kierujących, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h. Kierowcy ponieśli konsekwencje prawne swojego postępowania. Ponawiamy apel o rozwagę na drodze.

Policjanci z ruchu drogowego zamojskiej komendy każdego dnia kontrolują stan bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Szczególną uwagę zwracają na kierowców, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Niestety pomimo apeli o rozwagę na drodze oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy w obszarze zabudowanym jeżdżą z prędkością powyżej 100 km/h. Tylko w czasie minionego weekendu policjanci z ruchu drogowego, a zwłaszcza ci wchodzący w skład zamojskiej grupy Speed do kontroli drogowej zatrzymali 14 takich kierowców.

W piątkowy poranek kilka minut po godzinie 9:00 w Kosobudach 26-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego kierując BMW jechał z prędkością 115 km/h. Prędkość 113 km/h rozwinął natomiast 67-latek z Lublina kierując motocyklem, który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Rozłopy. W tej samej miejscowości z tego samego powodu policjanci skontrolowali także 42-letniego mieszkańca Lublina, który kierując volkswagenem jechał z prędkością 109 km/h. W piątek stróże prawa w Wólce Wieprzeckiej ujawnili także 53-latkę z Zamościa jadącą pojazdem m. Kia z prędkością 110 km/h. Konsekwencje zbyt szybkiej jazdy przekraczającej 100 km/h w terenie zabudowanym ponieśli również 31-latka siedząca za kierownicą BMW skontrolowana w Żdanowie oraz 66-letni kierujący audi, a zatrzymany do kontroli drogowej w Deszkowicach.

Natomiast w sobotę również w Deszkowicach policyjny radar zmierzył prędkość, z jaką poruszał się kierując volkswagenem 38-latek z gminy Radecznica. Pomiar wykazał, że jechał on z prędkością 122 km/h. W ten sam dzień w Rozłopach 55-latek z Lublina kierując pojazdem m. Mitsubishi także znacznie tj. o 58 km/h przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Został zatrzymany do drogowej kontroli, podobnie jak w Szczebrzeszynie 42-latek kierujący skodą, który również jechał powyżej 100 km/h.

W niedzielę w Sitańcu na DK 17 z powodu zbyt szybkiej jazdy do kontroli został zatrzymany 18-latek z gminy Łabunie. Młodzieniec pędził BMW z prędkością 121 km/h. Również w Sitańcu o ponad 50 km/h prędkość przekroczył 29-letni zamościanin siedzący za kierownicą samochodu m. Renault. Natomiast w Szczebrzeszynie z prędkością 112 km/h kierował fordem 40-latek z powiatu biłgorajskiego. On również został skontrolowany przez policjantów. Także w Szczebrzeszynie za zbyt szybką jazdę odpowie 41-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego. Kierując audi jechał o 57 km/h szybciej niż zezwalają na to przepisy. Natomiast w Rozłopach 33-latek z gminy Zamość na liczniku fiata miał 113 km/h.

Zatrzymani do kontroli drogowej kierowcy zostali ukarani mandatami, ich konta zasiliły dodatkowe punkty karne, stracili również uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące.

Tylko w maju policjanci z ruchu drogowego zamojskiej komendy zatrzymali 80 kierujących, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h.

źrodło: KMP Zamość

Poprzedni artykułPSONI Koło w Zamościu podsumowało kampanię Kilometry Dobra
Następny artykuł„Milion marzeń” z okazji Dnia Dziecka – od “Siódemki
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments