Zamość, Łabunie: Groźne wypadki z udziałem motorowerzystów

0
610
fot. KMP Zamość

47-latek kierując motorowerem na ul. Dzieci Zamojszczyzny zmieniając pas ruchu doprowadził do zderzenia z pojazdem osobowym. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Również 33-latek trafił do szpitala, po tym jak w Łabuniach kierując skuterem na skrzyżowaniu zbyt gwałtownie zahamował i przewrócił pojazd. Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadków i apelują o rozwagę oraz przemyślane decyzje na drodze.

Wczoraj na ternie powiatu zamojskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem motorowerzystów. Pierwszy z nich miał miejsce po godzinie 16:00 w Zamościu na ul. Dzieci Zamojszczyzny. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci 47-letni mieszkaniec gminy Zamość kierując motorowerem m. Kymco jechał lewym pasem ruchu w kierunku ul. 1-go Maja. W pewnej chwili postanowił zmienić pas na prawy. Rozpoczął manewr i wówczas zderzył się z jadącym z kierującym pojazdem marki Peugeot. Motorowerzysta z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący jednośladem był trzeźwy. Podobnie jak siedzący za kierownicą osobówki 19-latek z Zamościa.

Natomiast tuż po godzinie 19:00 policjanci z Łabuń patrolując ulice miejscowości na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej z ul. Lipską zauważyli leżącego na jezdni mężczyznę, a obok niego przewrócony motorower marki Romet. Podczas rozmowy z mężczyzną, 33-letnim mieszkańcem gminy Łabunie, dowiedzieli się, że kierował skuterem i kiedy zbliżał się do skrzyżowania na mokrej nawierzchni zbyt gwałtownie zahamował, co spowodowało, że jednoślad przewrócił się na jezdnię. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła 33-latka do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Szczegóły wczorajszych wypadków wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność na drodze. 

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułZostawił garnek na kuchence gazowej i … zasnął. Miał prawie 2,5 promila alkoholu
Następny artykułDwaj mężczyźni rażeni piorunem podczas prac polowych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments