Zamość: Nowy skarbnik miasta

0
2592

Zmiany kadrowe w Urzędzie Miasta Zamość. Podczas wczorajszej (25.05) sesji Rady Miasta na wniosek Prezydenta Zamościa, radni powołali nowego skarbnika. Została nim Katarzyna Bucior. Przypomnijmy, że dotychczasowa długoletnia skarbnik Miasta Zamościa, Jadwiga Kijek podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. 

Jadwiga Kijek nad miejskimi pieniędzmi czuwała przez 27 lat. Jest ekonomistką, absolwentką Uniwersytetu Marii Curie Sklodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznananiu. Przed podjęciem pracy w zamojskim Urzędzie Miasta pełniła między innymi funkcję głównego księgowego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu. Stanowisko Skarbnika Miasta oraz jednocześnie Dyrektora Wydziału Finansowego Urzędu Miasta objęła w 1993 r.

8 kwietnia 2020 r. Jadwiga Kijek zwróciła się z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę w związku z przejściem na emeryturę. Pracować będzie do 31 maja 2020. Na Sesji Rady Miasta Zamość w dniu 25.05.2020 r., na wniosek Prezydenta Zamościa, powołano nowego Skarbnika Miasta.

Zgodnie z uchwałą Rady, od 1.06.2020 r. funkcję tę będzie pełnić Katarzyna Bucior, inspektor w Wydziale Finansowym Urzędu Miasta Zamość. Nowa Skarbniczka ukończyła studia magisterskie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (kierunek – zarządzanie i marketing), a także studia podyplomowe (kierunek – rachunkowość). Od 2009 roku jest pracownikiem Urzędu Miasta Zamość, pracuje w Wydziale Finansowym.

 

 

Poprzedni artykułDachowanie golfa. Kierowca jechał za szybko
Następny artykuł26 – latek jechał o wiele za szybko. Pożegnał się z prawkiem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments