Na terenie działki letniskowej w Krasnobrodzie właściciel odnalazł granat pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. O nietypowym znalezisku powiadomił miejscowych policjantów, którzy zabezpieczają teren do czasu neutralizacji zagrożenia przez żołnierzy z patrolu saperskiego.

O nietypowym znalezisku policjanci z Krasnobrodu zostali powiadomieni wczoraj w godzinach popołudniowych. Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego wykonując wykopy na terenie swojej działki letniskowej w Krasnobrodzie natknął się na granat ręczny. Natychmiast przerwał prace i powiadomił policjantów.
Niewybuch pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej oraz teren wokół niego zabezpieczyli miejscowi policjanci. Zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych nietypowym znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu. Powiadomiono także patrol saperski z jednostki wojskowej w Chełmie, który dzisiaj zajmie się neutralizacją niewybuchów.
Policja przypomina, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też samodzielnie rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce odnalezienia zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.
źródło: KMP Zamość
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments