Gmina Zamość zaczyna stopniowo otwierać przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach

  0
  125

  Gmina Zamość rozpoczyna stopniowe uruchamianie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

  Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński poinformował, że od 12 maja stopniowo otwierane będą przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Zamość.

  Wytyczne w sposób szczegółowy opisują wymagania bezpieczeństwa, jakie muszą być zapewnione w tych obiektach. Trwają jeszcze przygotowania techniczne i dostawy niezbędnych środków ochrony osobistej, dlatego istnieje konieczność telefonicznego kontaktu z konkretną placówką w celu potwierdzenia czy w określonym wyżej terminie może przyjąć dzieci.” – informuje wójt Gliwiński.

  Zaznacza też, że to Dyrektor konkretnej szkoły czy też przedszkola odpowiada za bezpieczeństwo dzieci i do Niego należy decyzja w tej sprawie. Rodzice powinni więc kontaktować się telefonicznie ze szkołami i upewniać się co do konkretnego terminu ich otwarcia.

  Dołożymy wszelkich starań, aby możliwie jak najszybciej zostały objęte opieką wszystkie dzieci, które tego wymagają. To jednak rodzice muszą podjąć autonomiczną decyzję, czy uważają, że posyłanie dzieci do przedszkoli jest już bezpieczne.” – podkreśla Ryszard Gliwiński.

  Poprzedni artykułWykopał na działce granat przeciwpiechotny
  Następny artykułTerytorialsi wspierają placówki oświatowe na Lubelszczyźnie
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments