Prezydent Wnuk o pierwszych ozdrowieńcach w DPS-ie, remoncie ZDK-u oraz małym zainteresowaniu powrotem dzieci do przedszkoli [FILM, ZDJĘCIA]

0
1227

Prezydent Andrzej Wnuk w relacji na Facebooku poinformował dziś o pierwszych ozdrowieńcach, powracających do DPS-u w Zamościu. Mówił też o bardzo małym zainteresowaniu rodziców powrotem dzieci do miejskich przedszkoli i żłobka. Otwarcie placówek zaplanowano na 11 maja. „Na chwilę obecną zainteresowania praktycznie nie ma. Możliwe, że uruchomimy tylko dwa albo trzy obiekty” – powiedział prezydent. – „Jeśli Państwo jesteście zainteresowani, proszę się zgłaszać do dyrekcji przedszkoli czy żłobka i wtedy będziemy zapisywać i udostępniać te miejsca dla dzieci” – dodał.

Swoją dzisiejszą relację prezydent Wnuk nagrał sprzed gmachu Zamojskiego Domu Kultury przy ul. Partyzantów, gdzie trwa obecnie remont. Prace realizuje firma TBM Software spółka z o.o. z Warszawy Beata Hołdakowska – Grzegrzółka.

Firma wykona rozbudowę wnętrza obiektu. Projekt zakłada m. in. budowę balkonu, który pozwoli na zwiększenie ilości miejsc dla widzów, wymianę podłogi sceny, wyminę foteli, a także remont dachu i budowę windy.

Zaplanowano również budowę klatki schodowej (od strony północnej), która umożliwi ewakuację osób z balkonu, a obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda).

Na sali widowiskowej do dyspozycji widzów będzie 268 miejsc w 15 rzędach na stałe i maksymalnie 61 miejsc dostawianych, zaś na balkonie 84 miejsca w 4 rzędach. Łącznie sala dysponowała będzie maksymalnie 413 miejscami.

Przebudowa obejmuje również m.in. wymianę okładziny wygłuszającej, montaż pomostów oświetleniowych, montaż klimatyzacji, wykonanie instalacji CO, wodno – kanalizacyjnej i instalacji elektrycznych i teleinformatycznych (wi-fi), montaż oświetlenia i nagłośnienia sali widowiskowej i sceny.

Zgodnie z umową, termin rozpoczęcia prac ustalono na 16 marca tego roku, a ich zakończenie ma nastąpić do 30 listopada 2020 r.

Wartość zadania to 9 991 966,50 zł brutto (zgodnie ze złożoną ofertą).

Poniżej publikujemy nagranie prezydenta.

 

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments