Wyprzedzanie na skrzyżowaniu zakończone potrąceniem pieszej

0
878
źródło: KPP Hrubieszów

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w m. Nieledew, gm. Trzeszczany. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 37-latek kierujący seatem rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego wyprzedzając na skrzyżowaniu inny pojazd. W wyniku tego stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie uderzył w krawężnik i potrącił idącą chodnikiem kobietę. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w miejscowości Nieledew, gmina Trzeszczany. Dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej. Na miejsce pojechali policjanci, którzy zastali tam dwa pojazdy.  Jak wstępnie ustalono, jadący fordem 53-latek chciał na skrzyżowaniu skręcić w lewo. Gdy zbliżył się do osi jezdni jadący za nim seat zaczął wyprzedzać go na skrzyżowaniu. Wskutek tego ford uderzył w prawą stronę seata. Kierowca seata stracił panowanie nad pojazdem, przejechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w krawężnik, a następnie wjechał na chodnik potrącając idącą tamtędy kobietę. W wyniku tego 48-letnia mieszkanka gminy Trzeszczany trafiła do szpitala.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierowcy seata prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

źródło: KPP Hrubieszów

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments