Zamość: Rondo oznakowane na nowo. Zmniejszy się liczba kolizji?

1
5498
fot. UM Zamość

Rondo Honorowych Dawców Krwi w Zamościu ma nowe oznakowanie. Mimo wprowadzenia zmian, które miały poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, liczba kolizji niestety wciąż jest zbyt duża. Wynika to z niewłaściwej interpretacji przepisów przez kierowców.

Ostatnia zmiana organizacji ruchu, którą Zarząd Dróg Grodzkich przeprowadził w czerwcu 2018 r., polegała na oznakowaniu ronda strzałkami kierunkowymi oraz liniami wyznaczającymi pasy ruchu wokół wyspy centralnej ronda. Zmiany upłynniły ruch, ale liczba zdarzeń drogowych nie zmniejszyła się.

W związku z tym, przy aprobacie Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, zdecydowano się wprowadzić dodatkowe zmiany w oznakowaniu skrzyżowania. Dotyczą one dojazdów do ronda ulic: Hrubieszowskiej (od strony Hrubieszowa) oraz ul. Prymasa S. Wyszyńskiego.

W tych miejscach prawy pas służy TYLKO do skrętu w prawo, natomiast pozostałe manewry, tj. jazda na wprost, skręt w lewo oraz zawracanie są możliwe JEDYNIE z pasa lewego.

Aby uniemożliwić kierowcom objeżdżanie ronda prawym pasem, co doprowadzało do niebezpiecznych sytuacji, a w konsekwencji stłuczek, na skrzyżowaniu zostały wymalowane dwie powierzchnie wyłączone z ruchu. Nie wykluczamy również możliwości montażu separatorów ruchu w postaci gumowych elementów ograniczających wjazd na te powierzchnie.

Na ul. Legionów oraz Al. Jana Pawła II segregacja ruchu pozostaje bez zmian.

[źródło: UM Zamość]

Poprzedni artykułZamość: Trwa odkażanie DPS-u przy ul. Radzieckiej
Następny artykuł22-latek z Zamościa przez kilka miesięcy uporczywie nękał swoją znajomą. Usłyszał zarzut stalkingu
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kamil

Rychło w czas