Zamość: Kolejne zakażenie koronawirusem w DPS-ie.

1
2473
Fot. 2LBOT

W środę, 29 kwietnia odnotowano kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi Domu Pomocy Społecznej w Zamościu. Zgromadzenie prowadzi w Zamościu dwie placówki. W obiekcie przy ul. Żdanowskiej w ubiegłym tygodniu wojsko przeprowadziło specjalistyczne działania dezynfekcyjne. Teraz – o czym poinformował Prezydent Andrzej Wnuk – odkażanie przejdzie także budynek DPS-u przy ul. Radzieckiej. Akcję odkażania przeprowadzą – tak samo, jak w przypadku DPS-u przy ul. Żdanowskiej – żołnierze z 5 Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór i żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jak zaznaczył prezydent – na czas trwania dezynfekcji konieczne będzie wyprowadzenie z obiektu wszystkich pacjentów.

W swoim codziennym raporcie, Prezydent Wnuk wspomniał też, jak przedstawia się obecnie sytuacja w zamojskiej szkole, w której jakiś czas temu wykryto ognisko koronawirusa.

– Jeżeli chodzi o drugie ognisko w mieście, w jednej z naszych szkół, tam są dobre wiadomości. Kolejne osoby mają negatywne wyniki badań. Więc sądzimy, że sytuacja tam się już nie pogorszy – powiedział prezydent .

Poinformował też, że dzisiaj Miasto odebrało zamówione przez siebie maseczkomaty, a w czwartek rozpocznie ich uruchamiane. Z pakietów ochrony osobistej będzie można skorzystać już przed świętami majowymi.

 

 

Poprzedni artykułNa Zamojszczyźnie może w końcu popadać. Meteorolodzy przewidują też burze z gradem
Następny artykułZamojski ZUS znowu otwarty i ma już nową piękną przebudowaną salę obsługi
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pracownik

To zakażenie nie jest na ul Radzieckiej tylko w Dps na ul Zdanowskiej. Wszystkie podopieczne z ul Radzieckiej mają wynik negatywny . Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.