Łukasz Szumowski, odniósł się do słów byłego premiera Donalda Tuska.

2
1067
Decyzje dotyczące noszenia maseczek muszą być różne w zależności od stanu faktycznego i liczby zachorowań – wskazał we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do słów byłego premiera Donalda Tuska.

Tusk ogłosił we wtorek, że nie będzie brał udziału w zaplanowanych na 10 maja wyborach prezydenckich i wezwał do ich zbojkotowania. Jak tłumaczył, bojkot należy przeprowadzić ze względów bezpieczeństwa, niekonstytucyjności oraz z uwagi na przyzwoitość wobec tych, którzy walczyli o wolne wybory.

„Nie ma dzisiaj niestety żadnego powodu, abyśmy mogli zaufać tak w 100 proc. rządzącym, kiedy mówią, że coś jest bezpieczne, a coś jest niebezpieczne” – powiedział były lider PO. Dodał, że nie wystarczą mu także zapewnienia ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. „Przecież niedawno słyszeliśmy, że noszenie maseczek jest bez sensu, a później wprowadził obowiązkowe ich noszenie. Wchodzenie do lasu było niebezpieczne dla zdrowia i życia, gdy kilka dni później przy większej liczbie zarażonych okazało się bezpieczne” – wskazał Tusk.

Szef resortu zdrowia w rozmowie z portalem tvp.info odniósł się do tej wypowiedzi. Podkreślił, że podtrzymuje swoje decyzje.

„Wszystko się zgadza. Kiedy liczba zakażonych koronawirusem była niższa, odradzałem noszenie maseczek. Teraz, kiedy zachorowań jest znacznie więcej, noszenie maseczek jest niezbędne” – powiedział Szumowski.

„Należy rozróżnić sytuacje, kiedy na 38 mln Polaków chorych jest setka, a kiedy liczba chorych jest o wiele wyższa” – dodał minister.(PAP)

- reklama-
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Filia

Wszyscy rozumieją dlaczego potrzebne jest elastyczne podejście, tylko liderzy PO mają z ty problem. Za to można im ufać bezwarunkowo, dowodzili tego nie raz np. podnosząc wiek emerytalny.

kosa
Reply to  Filia

Zgadza sie ,jebany donaldzik pierdoli co mu slina na ten załosny język przyniesie,ale faktem jest,ze pisiory tez odpierdalaja,bo wybory ,które chcą zrobic są całkowitym bezprawiem,tak jak i te maseczki,atakze całareszta związana z ta wymyślona ”pandemią”